Sekret udanego (i szybkiego) odchudzania: Nie mów nikomu, że jesteś na diecie!

O co dokładnie chodzi?
Sekret udanego (i szybkiego) odchudzania: Nie mów nikomu, że jesteś na diecie!
03.12.2011

Z pewnością wiele z nas wraz z nadejściem nowego roku planuje przejść na dietę. Rozmawiając o tym ze swoimi koleżankami, snujemy dalekie plany na przyszłość. Jesteśmy pewne, że tym razem na pewno nam się uda, że osiągniemy swój wymarzony cel.

Ogłaszanie wszystkim wokół, że planujemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów nie jest jednak najlepszym pomysłem. Według amerykańskich naukowców z New York University, odchudzanie będzie znacznie bardziej skuteczne, jeśli nie powiemy o tym nikomu. Nasze dietetyczne plany powinniśmy starać się zachować w tajemnicy.

Badania wykazały bowiem, że osoby, które podzieliły się z rodziną i znajomymi szczegółami swojego systemu odchudzania, nie zdołały wytrwać w swoich postanowieniach. A wszystko przez to, że zaczęły za szybko cieszyć się z sukcesu.

Uznanie i doping ze strony najbliższych działa na nas bardzo destrukcyjnie. Sprawia, że nie chce nam się już więcej starać. Poza tym, czujemy sporą presję ze strony otoczenia. Dobrze przecież wiemy, że ktoś obserwuje nasze starania oraz oczekuje od nas szybkich efektów. Taka sytuacja może pomóc jedynie nielicznym. Większość osób szybko się zniechęci, zdając sobie sprawę, że i tak nie sprosta oczekiwaniom innych...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Wynaleziono ODCHUDZAJĄCĄ gumę do żucia! (Uff, koniec z dietami?)

To prawdziwy przełom w walce ze zbędnymi kilogramami.

Dieta strukturalna: Na czym polega, czy jest SKUTECZNA? Ile można schudnąć?

Informacje od A do Z.

Komentarze (39)

Ocena: 5 / 5
Paula (Ocena: 5) 29.01.2013 23:56
O mojej diecie wie bardzo duzo osob, ktore czesto ze mna przebywaja. Trudno nie zauwazyc tak duzej utraty wagi i zmiany odrzywiania. Ale mnie to bardzo motywuje, za każdym razem jak uslysze jakis komplement daje mi to wielkiego kopa :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2011 18:08
hm, mogę nie mówić, że jestem na diecie, nie ma problemu, ale chyba dosyć szybko to wyjdzie... unikanie pewnych produktów, picie dużej ilości czerwonej herbaty... No, ok, perfect slim Irvinga może pić w zasadzie każdy, ale klasyczny pu-erh raczej kojarzy się ewidentnie z odchudzaniem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2011 08:56
Tak jest nie tylko z odchudzaniem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.12.2011 23:45
na takie diety trzeba miec pieniadze
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 03.12.2011 22:58
Ja na diecie dukana schudłam 15 kg. Wszyscy wiedzieli o tym, że jestem na diecie i jakoś waga mi spadała.Wystarczy silna wola , chęci i przede wszystkim ćwiczenia .Ja bez ćwiczeń nie wytrzymałabym na diecie, bo jak nie ćwiczyłam to myślałam o jedzeniu:) Po diecie normalnie jadłam , przybyło mi tylko 0,5 kg. Teraz od tygodnia znowu jestem na diecie po długiej przerwie i już schudłam 2 kg:)
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo