Dlaczego dieta nie działa?

Bolesny dla sylwetki efekt ewolucji.
Dlaczego dieta nie działa?
01.11.2011

Każdy kto przynajmniej raz w życiu skutecznie się odchudził, dobrze wie, że najtrudniejszą rzeczą wcale nie jest zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, lecz utrzymanie osiągniętej wagi. Wiele z nas przegrywa z efektem jo-jo. Gdy kolejne diety wydają się kompletnie nieskuteczne, popadamy w coraz większą frustrację.

Obwiniając samych siebie za taką sytuację, często nie zdajemy sobie sprawy, że przyczyny takiego stanu rzeczy są całkowicie od nas niezależne. Jak dowodzą australijscy naukowcy, za dietetyczne niepowodzenia powinniśmy obwiniać naszych praprzodków, a raczej obecne w każdym z nas cechy ludzi pierwotnych – podaje Sfora.pl.

Ludzie żyjący tysiące lat temu sami musieli zdobywać jedzenie. Istniały więc miesiące, w których spożywali oni bardzo mało pokarmów, by podczas kolejnego sezonu uzupełnić wszystkie braki żywieniowe. Ich organizm wytworzył tym samym specyficzny mechanizm obronny. Wzmagał apetyt, pobudzał ciało do pochłaniania większej niż było to potrzebne ilości pokarmów. A wszystko po to, aby uniknąć śmierci i zachować gatunek.

Prawidłowość ta przetrwała w ludzkich genach aż do dzisiejszych czasów. Miesiące odchudzania, nasz organizm odbiera więc jako czas, w którym „nie mogliśmy zdobyć pożywienia”. Gdy więc tylko zaprzestajemy stosowania diety, stara się nam „pomóc” i szybko uzupełnić utracone braki...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Są otyli, bezrobotni, nikt ich nie kocha - POLSKIE GRUBASY nie próbują schudnąć!

Ważą za dużo, ale nawet nie podejmują walki ze zbędnymi kilogramami.

Odchudzające triki - znamy 10!

Małe modyfikacje, duże zmiany!

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.11.2011 15:09
Dla większości dziewczyn efekt jojo to jakiś tam efekt, który nie wiadomo skąd się bierze, ale wynik czują zawsze po odchudzaniu. Efekt "jojo" to nic innego jak odpowiedź organizmu na głodzenie!!! Dla Was 1000 kalorii to super dieta. Dla organizmu 1000 kalorii dziennie to za mało, obniża tempo metabolizmu żeby sprostać sytuacji, wszystko co jemy stara się wrzucać w tłuszcz. Jak wracamy do normalnej diety to jak szalony stara się zwiększyć zapasy. Rozsądne odżywianie do podstawa, można normalnie jeść normalny posiłek co 3 godziny i dalej chudnąć.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.11.2011 11:52
dlatego trzeba caly czas byc na ustalonej diecie, nie odchudzac sie gwaltownie tylko bardzo powoli i juz zawsze jesc zdrowo i dietetycznie, inaczej zawsze bedzie jojo
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.11.2011 09:59
przy nadczynnosci zazwyczaj sie "spada" z wagi. ja mam niestety chorobe hashimoto.jest to jeszcze bardziej uciazliwe.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.11.2011 12:20
bo to wszystko przez hormony tarczycy
zobacz odpowiedzi (7)
Anonim (Ocena: 5) 01.11.2011 09:07
ło kurde ALE NOWOSC
odpowiedz

Polecane dla Ciebie