Fazy Księżyca a dieta (Nów, pełnia, pierwsza i ostatnia kwadra - kiedy się odchudzać?)

Księżyc może stać się Twoim dietetycznym sprzymierzeńcem. Sprawdź, w jakiej fazie najlepiej rozpocząć odchudzanie!
Fazy Księżyca a dieta (Nów, pełnia, pierwsza i ostatnia kwadra - kiedy się odchudzać?)
14.09.2011

Już w najstarszych wierzeniach srebrny satelita pełnił rolę pośrednika pomiędzy kosmosem i życiem ziemskim. Wcześnie zwrócono uwagę na jego związek z przypływami i odpływami morskimi. Cykl księżycowy - łatwy do obserwacji - służył do przepowiadania pogody. Uważano, że oddziałuje na tworzenie się rosy, wzrost roślin, przyczynia się do powstawania drogocennych kamieni i pereł. Sprzyja wyzdrowieniu i sprowadza chorobę, przynosi deszcze, obdarza płodnością i urodzajem.

Od tysięcy lat Księżyc symbolizuje także tajemną stronę natury, magiczną właściwość rzeczy martwych, ukryty porządek świata. Już od starożytności łączono go z liczbą 2 i pierwiastkiem żeńskim, a zmienne księżycowe kształty kojarzono z ciążą i porodem.

Wspólcześni badacze potwierdzają, że impulsy Księżyca wpływają na ludzką płodność, zdrowie oraz ogólny nastrój. Zauważono na przykład, że w czasie pełni dochodzi do większej liczby przestępstw, wypadków, samobójstw oraz ataków serca.

Na czym polega moc Księżyca? Srebrny satelita przyciąga do siebie wodę, więc oddziałuje również na ludzki organizm, który w 80% składa się właśnie z wody. Okres między jednym a drugim nowiem, podczas którego Księżyc przechodzi określone fazy, nazywa się miesiącem synodycznym i trwa tyle, co cykl menstruacyjny zdrowej kobiety (29 dni, 12 godzin, 44 minuty i 3 sekundy).

Nic zatem dziwnego, że fazy Księżyca odpowiadają za nasze wahania hormonalne, nastrój, wygląd oraz ogólną kondycję organizmu. Od położenia jedynego naturalnego satelity Ziemi zależy również powodzenie zabiegów oczyszczających ciało oraz diety…

Księżyc w nowiu. W tym czasie warto przeprowadzić dietę oczyszczającą, gdyż organizm łatwiej pozbywa się toksyn. Z drugiej strony, w tej fazie Księżyca nie powinno się przeprowadzać bolesnych zabiegów upiększających, ponieważ podczas nowiu jesteśmy bardziej wrażliwe na ból.

fazy księżyca

Księżyc w pierwszej kwadrze. To okres magazynowania energii przez ciało i duszę. Jesteśmy wtedy wytrzymalsze fizycznie, dlatego warto więcej się ruszać i uprawiać sporty. Organizm łatwiej przyswaja witaminy i biopierwiastki, regeneruje się po ciężkiej chorobie i nabiera dodatkowych kilogramów. Osoby odchudzające się muszą w tym czasie ściśle przestrzegać diety.

Księżyc w pełni. Przynosi z sobą pobudzenie i ekscytację, sprzyja wyobraźni, budzi pożądanie i namiętność, dlatego to doskonały czas na erotyczne uniesienia. W Austrii dziewczęta o drobnych piersiach wystawiają je wówczas na światło Księżyca w przekonaniu, że udzieli im swej krągłości. W tym czasie łatwo przychodzi nam wszystko – także reżim związany z dietą i troską o linię.

Księżyc w ostatniej kwadrze. Kiedy Księżyca ubywa, chętniej wydatkujemy energię i z większą chęcią uprawiamy sporty. W tej fazie  czujemy się lżej i jesteśmy szczuplejsze, ponieważ przemiana materii ulega przyspieszeniu.

Co oznacza Księżyc we śnie?

Symbolika Księżyca pojawiającego się w snach jest bardzo wymowna. Blady - sygnalizuje zmartwienie i kłopoty, zamglony wróży chorobę, pełnia nakazuje zwłokę w działaniach, a pierwsza kwadra przestrzega przed fałszem i zdradą. Tylko III kwadra zapowiada korzystne zmiany. Bezksiężycowa noc w snach jest przychylna - odwrotnie niż w życiu.

Więcej artykułów z działu DIETY znajdziesz tutaj.

Polecane wideo

Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2011 23:02
artykuł jakby trochę zerżnięty z innego portalu o tematyce odchudzającej. nieładnie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2011 20:18
czemu akurat w Austri? xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2011 17:49
mieszkam w Austrii i jakoś nie słyszałam, aby tutaj dziewczyny wystawiały piersi na światło księżyca(wtf?!) . może pomyliło wam się z Australią - a konkretniej z Aborygenami.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2011 12:09
"W Austrii dziewczęta o drobnych piersiach wystawiają je wówczas na światło Księżyca w przekonaniu, że udzieli im swej krągłości. " hahaha no chyba sobie jaja robicie!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2011 09:59
wczoraj była niezła pelnia szok!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie