Masz nadwagę? Choćbyś nawet teraz schudła, kilogramy kiedyś do ciebie wrócą!

Czy jest jakikolwiek sposób, by uniknąć efektu jo-jo?
Masz nadwagę? Choćbyś nawet teraz schudła, kilogramy kiedyś do ciebie wrócą!
04.08.2011

Mamy złą wiadomość dla wszystkich osób z nadwagą. Jak donosi sfora.pl, naukowcy z Medical Research Centre (MRC) przeprowadzili właśnie badanie na 25 tysiącach osób, z którego jasno wynika, że „ten, kto jest gruby, już taki zostanie”.

- Okazało się, że dieta w większości przypadków pomaga tylko na krótką metę. Większość odchudzających się ponownie przybiera na wadze – donosi serwis.

Podobno co roku 12 mln osób próbuje różnych diet, które mają im pomóc w walce z nadprogramowymi kilogramami. Niestety widoczny rezultat osiąga zaledwie 10 proc. z nich. Co więcej, efekt jest krótkotrwały, bo w ciągu roku osoby odchudzające się wracają do swojej poprzedniej wagi.

- Waga mężczyzn rośnie nieustannie przez całe życie. Kobiety tyją wolniej, proces ten przyspiesza po 30. roku życia. Niestety, gdy już zaczynamy tyć, to proces ten cały czas postępuje. Nasza waga prawie nigdy już nie spada - twierdzi Rebecca Hardy z MRC.

Co zatem zrobić, by cieszyć się nienaganną sylwetką? Zdaniem naukowców jest na to tylko jeden sposób, a mianowicie… zapobieganie nadwadze, zanim się pojawi.

Maja Zielińska

Zobacz także:

PSYCHOTEST: Ile będziesz ważyła za 5 lat?

Rozwiąż nasz psychozabawę i dowiedz się, jak prowadzony przez Ciebie tryb życia wpłynie na Twoją sylwetkę!

Warzywna dieta Fuhrmana: Pozwala schudnąć tyle co dieta Dukana, a można jeść bez ograniczeń!

Dieta Fuhrmana u podstaw zbudowana jest na surowiźnie. Najłatwiej można ją przedstawić na podstawie piramidy żywieniowej, którą autor diety przygotował dla łatwiejszej realizacji zaproponowanego sposobu odżywiania.

 

Polecane wideo

Komentarze (41)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.09.2012 07:45
Najprostszym sposobem zgubienia kilku kilogramów jest przestrzeganie diety. Należy spożywać mniej kalorii niż wynosi zapotrzebowanie organizmu. Zacznijmy od liczenia kalorii. Najlepsze do tego celu są Tabele Kalorii. Jeśli posiadamy do tego telefon z Androidem tabelę taką zawsze możemy mieć przy sobie. W moim przypadku to się sprawdza. play.google.com/store/apps/details?id=pl.mardut.tabelakalorii
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.08.2012 12:51
filegator.pl/IjhpONoFmV zbiór chyba wszystkich działających metod na udchudzanie w jednym poradniku :) sama stosuje kilka od pół roku i jestem chudziutka ale nie szkielet :D czuje się świetnie :)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2012 16:11
Oj tam, całe życie na diecie? szkoda. Wystarczy po prostu racjonalnie jeść tak by nie było nadmiaru, a jeśli się pojawi, to tak by łatwo dało się go spalić. A spalanie też nie jest takie wymagające jeśli ma się dobry sposób : www.oswieconykochanek.pl/blog/ciekawostki/jak-szybko-schudnac-w-przyjemny-sposob/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.08.2011 18:47
Jest tak: komórki tłuszczowe potrafią się namnażać i wypełniać. Jeśli nawet rozpoczniemy dietę to wypompowujemy komórki z zawartości (staram się to przedstawiać obrazowo) jesteśmy szczupli ale komórki pozostają, dlatego niewiele wystarczy by wrócić do dawnej wagi. Do niedawna sądzono że na obecność tych komórek jesteśmy skazani na zawsze. Jednak odkryto że utrzymywanie stałej niższej wagi sprawia, że dodatkowe komórki tłuszczowe wchłaniają się ale trwa to nawet do ok 3 lat. istnieje więc szansa by utrzymywana przez te 3 lata stała niska waga zmniejszyła możliwości odnawiania się zasobów tłuszczu.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 10.08.2011 12:11
Gówno prawda :x .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie