NA BOTOX DO DENTYSTY: W Polsce prawie każdy może zrobić zastrzyk, a nasza naiwność jest bezkresna!

Wydajemy na zabiegi medycyny estetycznej już około 4 mld zł rocznie. Masowo wstrzykujemy sobie botoks i kwas hialuronowy.
NA BOTOX DO DENTYSTY: W Polsce prawie każdy może zrobić zastrzyk, a nasza naiwność jest bezkresna!
08.02.2011

Aby pięknie wyglądać, Polki coraz częściej decydują się na ryzykowne zabiegi. Korzystając z dobrodziejstw medycyny estetycznej, nie zwracają uwagi na swoje bezpieczeństwo. Poddają się zabiegom w miejscach zupełnie do tego nieprzystosowanych. Korzystają z preparatów, które nie mają potwierdzonego działania (np. złote nici). Kuszą je wielkie szyldy z napisem "botoks express w 10 minut". Na popularności zyskują również tzw. botoks party – damskie imprezy, podczas których wszystkie uczestniczki wstrzykują sobie botoks i kwas hialuronowy.

Niestety, wszystkie te działania, odbywają się zgodnie z prawem, które nie precyzuje, kto może wykonywać takie zabiegi. Swoje usługi z zakresu medycyny estetycznej proponują już nawet dentyści! Lekarze różnych specjalizacji chcą zarobić, bo Polki wydają na poprawianie swojej urody już 4 mld zł rocznie.

Ministerstwo Zdrowia nie opracowało jeszcze przepisów, które zapewniałyby bezpieczeństwo osobom korzystającym z tego rodzaju zabiegów. Dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie certyfikatów, którymi lekarze mogliby uwiarygodnić swoje umiejętności.

Odpowiedź na pytanie, dlaczego kobiety poprawiają sobie urodę, jest bardzo prosta. Chcemy zawsze czuć się piękne, chcemy wzbudzać pożądanie wśród mężczyzn i zazdrość w oczach koleżanek. Jednak czy warto od razu kłaść się pod skalpel i niszczyć swój organizm wstrzykując sobie chemię? Może wreszcie powinnyśmy uwierzyć w naturalne piękno, które drzemie przecież w każdej z nas...

Karina Hefner

Zobacz także:

NOWOŚĆ: Bielizna powiększająca penisa i męskie pośladki!

Coraz więcej firm oferuje bieliznę ze specjalnymi, powiększającymi wkładkami.

Trzecia płeć: SHEMALES - Kobiety w męskim ciele

Na pewno już nie raz słyszałaś to słowo. I pewnie wciąż brzmi dla ciebie tajemniczo. Kim jest shemale?

Polecane wideo

Komentarze (39)
Ocena: 4.9 / 5
gość (Ocena: 1) 22.11.2019 07:36
Przecież dentysta świeżo po studiach ma świetną znajomość anatomii stricte i twarzy i głowy i już wyrobioną umiejętność iniekcji w tym obszarze... Lekarz dentysta ma uprawnienia lekarza, co to za głupi artykuł..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.11.2016 11:54
Do zrobienia botoxu wystarczą uprawnienia, na szczęście tylko lekarze mogą go robić. Dobrze, że są dla nich profesjonalne kursy jak ten w Klinice Urody pani Agnieszki Kurpias.
odpowiedz
kosmic (Ocena: 5) 12.04.2014 21:59
Jezeli lekarz posiada umiejętnosc wstrzyknięć podskornych to dlaczego nie zajmuje sie tatuazem czy makijażem permanentnym .....odpowiedz jest prosta,za kwas dostanie ok 1000 zł za ml a wykonanie makijazu to zaledwie 200-300 zl i wiele wiecej pracy. Kwas hialuronowy nie jest lekiem wiec podawanie go przez kosmetologow nie jest zabronione.Kazdy lekarz robi taki sam kurs jak kosmetolog ,czesto w tych samych miejscach.Nie ma specjalizacji medycyny estetycznej ,wiec wstrzykniecia robi,laryngolog,ginekolog,chirurg reki ktorzy nigdy na studiach nie trzymali strzykawki w rece.Lobbing lekarzy dziala bo przeciez trudno dzielic sie w tak intratnej branzy.Kosmetolog ma za soba 5 lat studiow ktore nie tylko uczą anatomii ale i skladu produktow stosowanych w kosmetyce o czym lekarz nie ma pojecia,mozna wiec mieć wątpliwości czy lekarz na pewno wie co wstrzykuje :-) Po za tym co na to kodeks etyki lekarskiej "Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. PRZYRZEKAM TO UROCZYŚCIE! Czy powiększanie ust i zastrzyki z botoxu to służenie zdrowiu ? :-) chyba tylko psychicznemu ale wtedy to nie ten kierunek studiow :-)
odpowiedz
hghhhhh (Ocena: 5) 22.03.2014 11:40
Przecież lekarz dentysta ma wykształcenie medyczne specjalizujące się w obrębie jamy ustnej i ogólnie głowy - ludzie...to kto ma się wstrzykiwaniem kwasu do ust zajmować? neurochirurg?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.02.2014 16:58
Botox to moze i tak, ale jesli chodzi o kwas hialuronowy to już nie jest sprawa tak oczywista i nie powinno być ograniczeń.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie