Lekarstwo na AIDS dzięki kobiecie?

Naukowcy badają, dlaczego organizmom niektórych ludzi, mimo HIV, udaje się obronić przed AIDS.
Lekarstwo na AIDS dzięki kobiecie?
16.08.2008

Mimo milionów dolarów naukowcom wciąż nie udało się znaleźć lekarstwa na AIDS. Teraz planują pójść nowym tropem, a impulsem do tego była odporność organizmu pewnej kobiety z Baltimore w USA.

Kobieta zarażona wirusem HIV żyje wraz z mężem chorym na AIDS i cieszy się bardzo dobrym zdrowiem. Jej organizm ma być szczegółowo przebadany.

„Zbadanie organizmu tej kobiety, mieszkającej w Baltimore, może pomóc w opracowaniu metody leczenia HIV/AIDS i szczepionki zabezpieczającej przed chorobą. To jak dotąd najlepszy dowód na to, że są ludzie odporni na HIV i dobry znak, jeśli chodzi o szanse na opracowanie szczepionki" - powiedział dr Joel Blankson w wypowiedzi cytowanej przez „Rzeczpospolitą".

U części osób, mimo kontaktów z osobą zarażoną HIV, w ogóle nie dochodzi do zakażania albo AIDS się nie rozwija. Kobieta z Baltimore jest ewidentnym przykładem, że rozwój wirusa i zakażenie jest uwarunkowane przez indywidualne właściwości organizmu.

Polecane wideo

Komentarze (21)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.08.2008 11:56
Oby jak najszybciej udało się wynaleźć remedium na AIDS i HIV. Pozsotaje tylko trzymać kciuki. Oby tylko nie była to znów pusta obietnica "cudownego lekarstwa", których widziałam już naprawdę sporo....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2008 19:32
tylko ciekawe kiedy to wynajdą.... pewnie jak już wszyskie zdążymy umrzeć... ;DD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2008 15:08
no jestem ciekawy czy wynajda wkoncu lek i tak juz duzy sukces ze sa leki ktore chamuja rozwuj wirusa hiv wiele osob takie jak ja czyli chorych czeka na to zeby wkoncu wynalezli lek ktory nam pomoze
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2008 13:39
ciekawe... miejmy nadzieję, że się uda
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.08.2008 17:52
może w końcu się uda ;).
odpowiedz

Polecane dla Ciebie