Alergie dotykają coraz więcej osób - porcja orzechów czy pocałunek mogą zabić!

Alergia może być tak silna, że nawet pocałunek z osobą która zjadła niewłaściwy posiłek, może okazać się zabójczy!
Alergie dotykają coraz więcej osób - porcja orzechów czy pocałunek mogą zabić!
10.12.2010

Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z instytutu American College of Allergy, Asthma and Immunology (ACCAI)  w Phoenix, potwierdzają, że nawet po kilku godzinach i po dokładnym wyszczotkowaniu zębów oraz płukaniu gardła, śmiertelne alergeny ciągle zostają w ślinie całującej się osoby. To znaczy, że nawet niewinny pocałunek może okazać się tragiczny w skutkach.

Eksperci radzą, osobom bez uczulenia, aby pucowały dokładnie jamę ustną po zjedzeniu czegoś co wywołuje reakcje alergiczne u partnera i apelują, żeby w tej sytuacji odłożyć kontakty intymne przynajmniej na kilka godzin, a najlepiej na dobę. Niestety czasami środki ostrożności zawodzą i nie sa w stanie zapobiec silnej reakcji organizmu alergika.

Szef ACCAI we wniosku końcowym swoich badań opisuje przypadek 30-letniego mężczyzny uczulonego na orzeszki ziemne. Alergia tego pacjenta była tak silna, że wielokrotnie trafiał na szpitalną salę przyjęć ze wstrząsem anafilaktycznym, który krótko mówiąc, może doprowadzić do zgonu. Po wywiadzie okazało się, że dziewczyna młodego mężczyzny, jadła orzeszki ziemne na dwie godziny przed randką i chociaż potem długo myła zęby, powitalny pocałunek skończył się reanimacją w karetce.

Ciekawe, że alergików z roku na rok przybywa, a wśród nich coraz więcej osób reagujących wstrząsem na lateks, żele intymne, środki plemnikobójcze, a nawet na spermę! Jak mówi lekarz z instytutu w Phoenix są też ludzie, którzy mają uczulenie na substancje chemiczne wydzielane przez ciało i niestety przekonują sie o tym zazwyczaj dopiero podczas stosunku... .

Na szczęście w dobie najnowszych technologii, nikt już nie musi cierpieć. Osoby reagujace wysypką, na przykład na spermę, mogą poddać się immunoterapii, którą jest w stanie przprowdzić każdy profesjonalny alergolog. Lekarz w trakcie konsulatcji diagnozuje pierwotną przyczynę wywołujacą uczulenie i ustala konieczne leczenie. Zostaje tylko przłamać nieśmiałość i przyznać się do nietypowej alergii, a ratunek się znajdzie.

Maja Kostrzewa

Zoabcz także:

Podpaski wielokrotnego użytku – ekologia o krok za daleko?

Czy pozwolić 16-letniej córce modelce na wyjazd do Tokio?

Polecane wideo

Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
Jak zdrowo jeść (Ocena: 5) 05.08.2019 14:44
Od roku korzystam ze spersonalizowanej diety. Urozmaiciłam ją. Ograniczyłam spożycie niektórych składników odżywczych zgodnie z zaleceniami pani dietetyk z Foodwise (podrzucam link https://www.foodwise.pl/twoja-poradnia - pakiet dostałam na urodziny od chłopaka :D ). Czuję się o wiele lepiej. Żałuję, że nie wpadłam na tą poradnię wcześniej, bo miałam kilka nieudanych przygód z dietetykami. Teraz jem zdrowo i jestem zadowolona z jakości moich posiłków.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.10.2015 09:36
U mojego synka przy nietolerancji laktozy również pomógł latopic. Małe dzieci mają dużą szanse wyrośnięcia z alergii ale trzeba im w tym pomóc. Dieta i wzmacnianie mikroflory jelit zazwyczaj wystarcza. U nas probiotyk bardzo pomógł, ponieważ został on wcześniej przebadany na polskich dzieciach nie miałam żadnych wątpliwości podając go synkowi.
odpowiedz
lolitka (Ocena: 5) 22.09.2015 16:53
o alergii na sperme pierwsze slysze!! ale cale zycie czlowiek sie uczy! za to duzo wiem o azs, a wiec atopowym zapaleniu skory, ktore sama przechodze! na szczescie nie jest tak zel, stosuje jak najbardziej naturalne kosmetyki, srodki czystosci, staram sie zyc zdrowo! skore smaruje kazdego dnia emolientami Latopic, ktore regeneruja naskorek, golym okiem widac ze jest duzo ladniejsza niz kiedys!! codziennie pije takze saszetke probiotyku Latopic, ktory wzmacnia odpornosc komorkowa organizmu, co lagodzi objawy alergii
odpowiedz
~alergiczka (Ocena: 5) 02.10.2014 03:54
jest coraz gorzej z tym alergiami, ja ostatnio dowiedzialam sie ze mam alergie pokarmowa, na razie stosuje probiotyk Latopic, ktory lagodzi objawy alergii, pociesza mnie, ze lekarze maja o nim bardzo dobre zdanie, oczywiscie unikam tez alergizujacych pokarmow, zobaczymy co bedzie dalej!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.12.2010 12:51
żeby się nie okazało za chwilę żę jesteśmy uczuleni na własną krew!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie