Noszenie czarnych legginsów zabija!

To nie żart! Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydał nawet rząd.
Noszenie czarnych legginsów zabija!
10.08.2010

Tajlandzki rząd apeluje do kobiet, aby nie nosiły czarnych legginsów, ponieważ ciemne kolory przyciągają komary przenoszące groźną chorobę - dengę.

W tym roku w Tajlandii odnotowano ponad 45 tysięcy przypadków zachorowań na dengę. To o 40% więcej niż w zeszłym roku. Do lipca na tę dziwną chorobę zmarły aż 43 osoby, z czego 26 z nich było w wieku od 10 do 25 lat.

- Martwi nas sposób ubierania młodych ludzi – poinformowała wiceminister zdrowia Pansiri Kulanartsiri w specjalnym oświadczeniu wydanym w niedzielę – Powinni unikać noszenia czarnych legginsów, a także innych ubrań w tym kolorze, by nie przyciągać komarów. Pani minister sugeruje, aby nosić grubsze ubrania np. jeansy. Tym bardziej, że sytuacja meteorologiczna na pewno pogorszy się ze względu na porę deszczową, która potrwa do września, a ta jest idealnym środowiskiem dla wylęgania się komarów.

Denga jest chorobą zakaźną występujące głównie w wielkich miastach. Wywołują ją wirusy przenoszone przez komary Aedes aegypti oraz Aedes albopictus. Chorobę można rozpoznać po: gorączce, bólach mięśni i brzucha, wysypce czy obrzęku węzłów chłonnych. Jej najpoważniejsze stadium powoduje krwotoki wewnętrzne, powiększenie wątroby oraz niewydolność układu krążenia.Do tej pory nie odkryto leku na dengę. Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że szczepionka będzie  gotowa dopiero za kilka lat.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Zmarł w saunie bijąc rekord!

Tragicznie zakończyły się mistrzostwa w siedzeniu w saunie. Niestety, Rosjanin Władimir Ladyżenski zmarł.

Sprzątanie powoduje raka piersi!

Kobiety, które nagminnie sprzątają swoje mieszkania używając przy tym dużą ilość środków czyszczących są bardziej narażone na raka piersi.

Polecane wideo

Komentarze (124)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 07.09.2011 19:19
ojej kazdy kolor przyciąga komary bo czują krew. Ja np. moge ubrac sie wieczorem na zółto i tak pogyziona wroce. Pozatym to polska a nie Tajlandia.!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.11.2010 08:29
ale w zimie chyba można no nie ? tylko wtedy gdy jest "pora komarów" nie należy ich nosić
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2010 19:19
a ja zauważyłam że legginsy przyciągaja komary;p poważnie;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.08.2010 23:53
ale motyw :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.08.2010 18:24
ooo zal,akurat legginsy czarne?a spodnie juz nie?;) haaaaaaahaaaahaaaaaaaaaaaaaaaahhha
odpowiedz

Polecane dla Ciebie