Japonki deformują stopy!

Popularne Flip – flopy to coś, co ma w swojej szafie większość z nas. Jednak z pozoru wygodne klapki mogą wyrządzić sporo kłopotów.
Japonki deformują stopy!
07.08.2010

Mimo że plażowe japonki już dawno mają za sobą lata świetności, to nadal królują w wakacyjnych kurortach. Mało kto jednak wie, że chodzenie w nich groźni poważnymi urazami i jest zwyczajnie niewygodne.

Jak sprawdziło Emetro.pl, ponad 200 tysięcy Brytyjczyków zgłasza się co roku do lekarza z potwornym bólem stóp spowodowanym noszeniem japonek. Leczenie tego rodzaju urazów kosztuje brytyjską służbę zdrowia 40 milionów funtów.

Na zwyrodnienia narzekają zwłaszcza mieszkańcy dużych miast, gdzie tempo życia jest naprawdę duże.  – Długotrwałe noszenie tego typu obuwia może doprowadzić nawet do stopy płasko–koślawej z powodu zaniku łuku poprzecznego stopy. Do tego dochodzą do tego bóle w przodostopiu i pięcie oraz kontuzje, bo przecież łatwo w nich skręcić nogę lub rozbić palec - ostrzega ortopeda Krzysztof Rękawek.

Dodatkowo, policja ostrzega, aby w japonkach nie prowadzić auta, bo może się to skończyć wypadkiem. W Brazylii za noszenie miejscowych „Hawajek” do jazdy samochodem grozi nawet mandat.  Tamtejsza policja miała zbyt wiele złych doświadczeń, by pozwolić na prowadzenie pojazdu w obuwiu, które nie trzyma się nogi.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Gdzie to kupić? ORIENTALNA APASZKA

Gdzie to kupić? OKULARY W KWIATY

 

Polecane wideo

Komentarze (83)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2010 12:12
Mało kto jednak wie, że chodzenie w nich (...) jest zwyczajnie niewygodne. Z tym się napewno nie zgodzę. Dla osób o wąskich stopach to właśnie klapki są bardzo niewygodne, gdyż poprostu spadają z nog. Pasek między paluchami utrzymuję je na stopie:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.09.2010 00:49
dzięki japonkom miałam obtarte palce i stopy ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.08.2010 00:11
nie noszę bo niewygodne
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2010 13:03
to glupoty jakies sa....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.08.2010 09:47
Mało kto jednak wie, że chodzenie w nich(...) jest zwyczajnie niewygodne. <--- chyba bym zauważyła ;3
odpowiedz

Polecane dla Ciebie