Orgazm zamiast tabletek przeciwbólowych

Zastąp pigułki odrobiną dobrego seksu...
Orgazm zamiast tabletek przeciwbólowych
01.08.2008

Orgazmowi towarzyszy odmienny stan naszej świadomości. Trwa on od 3 do 25 sekund, a jego jakość zależy nie tylko od fizjologii, ale głównie od czynników psychicznych, np. czy tworzymy z partnerem satysfakcjonujący związek. Aby go osiągnąć, musimy przebyć drogę przez rozmaite reakcje seksualne - pożądanie, pobudzenie, podniecenie. Po orgazmie, który jest nagrodą od Matki Natury za próbę stworzenia potomstwa, następuje odprężenie.

Profesor wydziału neurologii z uniwersytetu w Oklahomie, James Couch, przeprowadził badania nad zjawiskiem orgazmu, z których jasno wynika, że uprawianie seksu uśmierza ból. Orgazm przeżyty na początku migreny powoduje ustanie jej objawów, ale to nie wszystko - badane kobiety jednogłośnie orzekały, że mają lepszy humor, są bardziej wypoczęte, nie czują bólu karku.

Z czego to wynika?

Seks i orgazmy zwiększają poziom serotoniny, czyli hormonu odpowiedzialnego za nasze pozytywne samopoczucie. U osób cierpiących na migreny jego poziom jest wyjątkowo niski. W dalszej fazie badań okazało się, że kobiety z tendencją do migren wykazują jednocześnie większy popęd seksualny. Ich pożądanie jest "wołaniem" organizmu o choć odrobinę życiodajnej serotoniny.

Polecane wideo

Komentarze (51)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.08.2008 01:13
[quote="Gosc"]A DLA MNIE TO NAJLEPSZY LEK NA BOLE MIESIACZKOWE :) [/quote] zgadzam sie w 100 proc, tylko Moj Misiu potrafi pomoc mi pozbyc sie calkowicie tych boli :) po dobrym orgazmie mam jakies 3/4 godzinki zupelnego spokoju.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.08.2008 14:02
[quote="Gosc"]eee to fajne jest :):):) trzeba spróbować:):):)[/quote] NO JAK NAJBARDZIEJ TRZEBA SPRóBOWAć!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.08.2008 14:01
A DLA MNIE TO NAJLEPSZY LEK NA BOLE MIESIACZKOWE :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.08.2008 18:18
no cóż ...może to i prawda??Tylko niech teraz jakiś facet ma chęć na sypialniane igraszki mając migrenę...Oni zazwyczaj są już w stanie prawie agonalnym przy zwykłym katarze...bo gorączka to już zgon!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.08.2008 18:18
zgadzam sie z tym co zostalo tu napisane.... przynajmnej w moi przypadku to najskuteczniejszy lek na migrene
odpowiedz

Polecane dla Ciebie