Polscy mężczyźni nie chodzą do dentysty!

70% pacjentów gabinetów stomatologicznych stanowią kobiety. Panie dentystę traktują na równi z kosmetyczką i są znacznie odważniejsze od mężczyzn…
Polscy mężczyźni nie chodzą do dentysty!
04.06.2010
>

Kobiety chętniej niż mężczyźni odwiedzają dentystę. Stanowią one dziś ponad 70% wszystkich pacjentów kliniki stomatologicznych. Kobiety także więcej wydają na zabiegi u dentysty, traktując je na równi z wizytą u kosmetyczni, fryzjera i SPA. Kobiety gotowe są zainwestować nawet 50 tys. zł na zabiegi poprawiające uśmiech – wynika z danych Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic w Katowicach. Największą popularnością cieszą się zabiegi stomatologii estetycznej – wybielanie Beyond i poprawa uśmiechu za pomocą licówek, koron oraz uzupełnień na implantach. Drugie miejsce zajmuje leczenie ortodontyczne. Najczęściej zabiegi poprawy uśmiechu wykonują kobiety w wieku 35-55 lat. Kobiety po 50. roku życia często decydują się na odbudowę braków w uzębieniu przy użyciu implantów.  

Kobieta decyduje o leczeniu…  

W Dentim clinic w Katowicach około 70% pacjentów stanowią kobiety. Podobnie jest w większości gabinetów i klinik w Polsce. Ten wynik nie dziwi lek. stom. Wojciecha Fąferko, właściciela kliniki bo kobiety od lat częściej niż mężczyźni, dbają o uśmiech swój, ale także uśmiech swojego otoczenia. - To kobiety najczęściej stoją za wizytą mężczyzny lub dziecka w gabinecie. To one wybierają rodzinnego stomatologa, przyprowadzają dziecko na wizytę adaptacyjną, a także jako pierwsze „testują” dentystę. Bywa, że przychodzą na pierwszą wizytę ze swoim partnerem, uspokajając go – zauważa stomatolog.   

brzydki uśmiech
>

Z ankiety przeprowadzonej przez klinikę wynika również, że w ponad 76% przypadków to kobieta decyduje o tym, gdzie leczy się jej rodzina. 80% mężczyzn z kolei przyznaje, że z wybranego stomatologa skorzystało za namową żony, dziewczyny lub narzeczonej. Mają także decydujący głos w ustalaniu budżetu leczenia. – Dziś kobiety decydują do jakiego pediatry rodzice pójdą z dzieckiem, kto będzie lekarzem rodzinnym. Czuwają również nad regularnością badań bliskich. Podobnie jest z dentystą. Kobiety są także bardziej wymagającymi pacjentkami. Dla nich liczy się nie tylko komfort leczenia, ale także doświadczenie lekarza, czystość gabinetu, jego wystrój, a co najważniejsze lekarz musi wzbudzać zaufanie i być wyrozumiały. Oddają bowiem w opiekę, nie tylko swoje zdrowie, ale często także zdrowie najbliższych – ocenia dr Fąferko.  

… i sporo na nie wydaje, nawet 50 tys. zł!  

Panie chętniej od publicznych placówek wybierają prywatne gabinety. Powód? Stomatologia estetyczna, której zabiegi nie refunduje dziś NFZ, a także klimat gabinetu bardziej przypominający SPA. – Kobiety wybierając prywatny gabinet najczęściej decydują się na zabiegi poprawiające lub przywracające uśmiech. Wciąż popularny jest tzw. hollywoodzki uśmiech, który panie chcą mieć zrobiony niemalże od  ręki – mówi dr Fąferko. Nic więc dziwnego, że Polka na leczenie gotowa jest wydać nawet 15-50 tys. zł. Tyle bowiem kosztuje odbudowa uśmiechu dzięki implantom. Coraz częściej kobiety wpadają do dentysty także na szybkie wybielanie zębów, zostawiając przy tym 1000 zł.   

Materiały prasowe

Zobacz także:

Jak błyskawicznie wyczyścić zęby?

Poza domem utrzymanie higieny jamy ustnej jest dość trudne. Rozwiązaniem jest jednak zestaw Jordan Go!

Pozbądź się nieświeżego oddechu! 

Podpowiadamy, jak poradzić sobie z tą wstydliwą dolegliwością! Przeczytaj i raz na zawsze pozbądź się kłopotu!

Polecane wideo

Komentarze (17)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.07.2010 18:04
ja jestem chłopakiem i mam bialutki ząbki i zdrowe ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2010 17:12
jak sie dba tak sie ma .trzeba systematycznie dentyyste odwiedzac to nie bedzie potrzeby wydawac 50 tys. na implanty.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2010 10:55
Te kwoty podane w artykule są grubo przesadzone :) Ja nie korzystam ososbiście z usług takich jak wybielanie czy prostowanie (narzazie nie mam takiej potrzeby), ale do dentysty udaje się na sprawdzenie zębów i ewentualne leczenie. Ostatnio za 1 zęba zapłaciłam 90 zł- ze znieczuleniem :) Czekają mnie jeszcze 2 takie wizyty i wszystkie żeby bede miała poleczone :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.06.2010 21:44
łyhym
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.06.2010 21:43
do mnie przychodzi tyle samo pań, co panów :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie