Czy koniec medycyny estetycznej jest blisko? Krzysztof Gojdź zdradza, na to teraz stawiają gwiazdy

Bye, bye nici i botoksy?
Czy koniec medycyny estetycznej jest blisko? Krzysztof Gojdź zdradza, na to teraz stawiają gwiazdy
fot. Pexels/ Lina Kivaka
26.05.2024

Medycyna estetyczna od zawsze zbudza wiele emocji. Dlaczego? Głównie ze względu na to, że stałe bywalczynie tego typu gabinetów, z czasem przestają przypominać swoją naturalną wersję. W efekcie też wiele kobiet (choć nie tylko) traci swój wyjątkowy wygląd i z twarzy przypomina inne kobiety – panie, które jak i one korzystają ze specjalistycznych zabiegów urodowych.

Okazuje się jednak, że medycyna estetyczna może niedługo tracić na popularności. A jej miejsce ma zająć medycyna longevity, o czym niedawno pisał Krzysztof Gojdź, polski lekarz, który dba o urodę mieszkanek Hollywood.

Już niedługo sprzedaję swój biznes i skupiam się na nowym projekcie medialnym, medycynie longevity i tylko na prywatnych klientkach i gwiazdach Hollywood – napisał na Instagramie.

Przeczytaj też: Skóra zdradza Twój stan zdrowia. O jakich chorobach mogą świadczyć zmiany skórne?

Koniec medycyny estetycznej jest blisko? Wiadomo, co może zając jej miejsce

Czym jest medycyna longevity? Chodzi o medycynę długowieczności. Zamiast „naprawiać szkody”, które na skórze wyrządził czas, te zabiegi mają opóźniać procesy starzenia. Działania z tego zakresu mają być dopasowywane indywidualnie do potrzeb organizmu.

Medycyna długowieczności łączy najlepsze praktyki z różnych dziedzin i wykorzystuje najnowocześniejsze innowacje, takie jak głębokie uczenie się i sztuczna inteligencja, do oceny wieku biologicznego pacjenta. Lekarze zajmujący się długowiecznością szukają sposobów na zmniejszenie rozbieżności pomiędzy aktualnymi parametrami (aktualnym wiekiem biologicznym) a parametrami optymalnej maksymalnej wydolności fizycznej (idealnym wiekiem biologicznym, przewidywanym przez głębokie uczenie) – można przeczytać w „The Lancet”, naukowym czasopiśmie medycznym.

Źródło: Radio Zet

Przeczytaj też: Ile godzin w ciągu dnia powinno się leżeć, a ile stać? Naukowcy dokładnie to policzyli

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Krzysztof Gojdź MD, PHD (@drchrisgojdz)

Polecane wideo

Kobiety z całego świata zwariowały na punkcie przystojnego aktora. Zagrał ostatnio w głośnym filmie
Kobiety z całego świata zwariowały na punkcie przystojnego aktora. Zagrał ostatnio w głośnym filmie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie