Naukowcy już wiedzą. Osoby urodzone w tym roku będą żyć rekordowo długo

Średnia długość życia ludzi stale wydłuża się.
Naukowcy już wiedzą. Osoby urodzone w tym roku będą żyć rekordowo długo
Fot. Pexels
11.02.2024

Dzięki rozwojowi medycyny, większemu dostępowi do leków i szczepień oraz lepszej świadomości, średnia długość życia człowieka znacząco się wydłużyła. Naukowcy już wiedzą, który rocznik ma szansę na osiągniecie rekordowego wieku.

Zobacz także: 5 mitów o zwierzętach domowych, w które należy przestać wierzyć już teraz

Osoby urodzone w tym roku będą żyć najdłużej

Osoby, których wiek przekroczył 100 lat, często dzielą się swoimi sposobami na długowieczność. Zazwyczaj starają się czerpać z życia pełnymi garściami i cieszyć się z małych rzeczy. „Według danych GUS z 2022 roku przeciętny mężczyzna żyje w Polsce 73,4 lat, kobieta zaś 81,1. Naukowcy z University of Georgia w Stanach Zjednoczonych, którym przewodniczy prof. David McCarthy, uważają, że osoby urodzone w jednym roczniku mają szansę żyć dłużej niż 100 lat” – podaje portal kobieta.gazeta.pl.

Profesor przekonuje, że już niebawem będziemy mogli zaobserwować kolejne rekordy w długości życia człowieka. Do tej pory jeden z najstarszych ludzi na Ziemi zmarł tydzień przed swoimi 128 urodzinami. Średnia długość życia człowieka stale wydłuża się m.in. dzięki lepszemu dostępowi do medycyny. Badania pozwoliły określić, który rocznik ma szasnę na rekordowy wynik w długości życia. „Zdaniem McCarthy'ego ludzie urodzeni w 1910 roku będą pierwszymi, którzy mają szansę pokonać rekord. Naukowiec szacuje, że niektórzy będą mogli dożyć nawet 130 lat” – czytamy w Sieci.

Aby dożyć sędziwego wieku, należy dbać o swoje zdrowie i cieszyć się życiem. Myślisz, że osiągnięcie 130 lat faktycznie jest możliwe?

Zobacz także: Kolor na uzdrowienie. Jak działają na nas barwy?
Źródło: kobieta.gazeta.pl

Polecane wideo

Horoskop miłosny na LUTY ♥
Horoskop miłosny na LUTY ♥ - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie