Cezary i Edyta Pazurowie wspierają onkopłodność

Aktor i jego żona dumnie wspierają walkę z rakiem!
Cezary i Edyta Pazurowie wspierają onkopłodność
Fot. Mat. partnera
31.07.2023

Terapie onkologiczne, takie jak chemioterapia i radioterapia, mogą powodować tymczasową lub trwałą niepłodność. Aby zwiększyć szanse na zostanie rodzicem, warto zabezpieczyć płodność przed rozpoczęciem leczenia. Niestety, pacjenci w Polsce nadal nie są dostatecznie dobrze poinformowani o skutkach ubocznych terapii onkologicznych oraz o dostępnych możliwościach zabezpieczenia płodności. Fundacja Rak’n’Roll postanowiła to zmienić i w ramach kampanii „Seks po dragach? Na szczęście możesz zajść w ciążę”, zwraca uwagę na onkopłodność. Ambasadorami akcji zostali Edyta i Cezary Pazurowie, którzy niejednokrotnie podejmowali się wspierania ważnych inicjatyw społecznych.

Jako ojciec wiem, jak wspaniałym aspektem życia człowieka może być rodzicielstwo. Nikt, kto chce mieć dzieci, nie powinien być tej możliwości pozbawiany, a już na pewno nie powinien tracić swojej okazji. Dlatego chciałbym, żeby każdy młody człowiek, który usłyszał diagnozę nowotworu, wiedział, że rodzicielstwo po „dragach” jest jak najbardziej możliwe – mówi Cezary Pazura, aktor oraz ambasador kampanii „Seks po dragach? Na szczęście możesz zajść w ciążę”.

Na potrzeby kampanii powstał spot wideo, który udostępniono na portalach internetowych, w social mediach oraz w telewizji. Po ulicach Warszawy przez kilka dni krążyła także specjalna furgonetka, która za sprawą charakterystycznego hasła, zwracała uwagę na problem. Fundacja wciąż realizuje także inne działania edukacyjno-informacyjne, mające na celu wsparcie tematu onkopłodności w przestrzeni publicznej.

Nadzieja na posiadanie potomstwa w przyszłości po leczeniu onkologicznym jest uważana przez lekarzy za istotny aspekt samego leczenia. Najważniejsze to wiedzieć, że są takie możliwości. Pojęcie onkopłodności jest wciąż tematem dla wielu nieznanym. Dlatego oboje z mężem nie wahaliśmy się, żeby wesprzeć Fundację Rak’n’Roll w nagłaśnianiu problemu tak, aby stał się częścią wiedzy powszechnej – dodaje Edyta Pazura.

Więcej na temat kampanii można przeczytać na stronie www.onkoplodnosc.pl.

Spot dostępny jest na oficjalnym kanale fundacji na portalu Youtube:

https://www.youtube.com/@RaknRoll1

Polecane wideo

Zaskakujące mieszkanie Moniki Brodki. Szałwiowa sypialnia, niezwykłe lampy i…
Zaskakujące mieszkanie Moniki Brodki. Szałwiowa sypialnia, niezwykłe lampy i… - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Kaja (Ocena: 5) 17.08.2023 14:25
Uważam, że bardzo ważne są kontrolne badania piersi oraz samobadanie piersi. Są specjalne rękawice Femiglove do samobadania, ktore ułatwiają tę czynność
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.08.2023 14:10
Nie chciałabym teraz zajść w ciążę. Na szczęście od lat skutecznie zabezpieczam się mechanicznie, bo mam diafragmę dopochwową Caya
odpowiedz

Polecane dla Ciebie