Trzy kroki do smukłej sylwetki. Jak skutecznie zwalczyć cellulit i tkankę tłuszczową?

Jędrna i promienna skóra to najgorętszy trend lata 2023!
Trzy kroki do smukłej sylwetki. Jak skutecznie zwalczyć cellulit i tkankę tłuszczową?
Fot. Unsplash
10.05.2023

Im bliższej do wakacji, tym większy fokus na ciało i zabiegi, które w nieinwazyjny sposób pomogą nam zredukować tkankę tłuszczową i ujędrnią skórę. O innowacyjnej procedurze, która łączy w sobie zalety kilku zabiegów opowiedziała lekarz medycyny estetycznej – dr Ewa Rybicka, właścicielka kliniki Estetica Nova.

Z cellulitem i tkanką tłuszczową można walczyć na wiele sposobów. Podstawą jest oczywiście zbilansowana dieta, wypijanie min. 2 litrów wody dziennie i regularny ruch. Twoja skóra będzie Ci również wdzięczna, kiedy do codziennej pielęgnacyjnej rutyny włączysz masaż szczotką z twardego włosia. Idealnym uzupełnieniem domowych sposobów będzie zabieg gabinetowy, a najlepiej taki, który zwalczy cellulit, zredukuje tkankę tłuszczową i ujędrni ciało.

Zobacz także: Jak pozbyć się niechcianej skórki pomarańczowej?

Skuteczny zabieg na cellulit

Dwa w jednym!

Jednym z nowatorskich zabiegów wspomagających odchudzanie i modelujących sylwetkę jest procedura, która łączy w sobie dwa zabiegi: falę radiową z ultradźwiękami.

- Jest to urządzenie działające w oparciu o technologię RID (Reach, Isolate, Deactivate). Polega ona na wykorzystaniu elektrody rozgrzewającej oraz oleju mineralnego, co pozwala na równomierne rozprowadzenie energii cieplnej. Zabieg działa jednocześnie na skórę i tkankę tłuszczową.
To właśnie ultradźwięki pozwalają na rozbicie komórek tłuszczowych, które następnie zostają zmetabolizowane i na koniec wydalone z organizmu. Efekt wzmacniają fale radiowe, które rozgrzewają tkanki, przyspieszają rozpuszczanie tłuszczu oraz pobudzają włókna kolagenowe – wyjaśnia dr Ewa Rybicka.

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której wykluczane są przeciwwskazania.
Dotyczą one osób cierpiących na choroby wątroby, nerek, krwi, zakrzepicę, zapalenie żył, nowotwory, epilepsję, gruźlicę, czy stany zapalne lub infekcje.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest też ciąża, menstruacja, opryszczka, gorączka czy przyjmowanie antybiotyków.

Kosmetolog podczas konsultacji wykonuje również pomiary ciała.

Trzy kroki do smukłej sylwetki

Sam zabieg składa się z trzech etapów.

• Pierwszy to rozpoznanie (reach). Wówczas zadaniem fali radiowej jest dotarcie do tkanki tłuszczowej i podniesienie temperatury jej komórek.

• Kolejny etap to izolacja (isolate). Fale ultradźwiękowe przerywają zwłóknienia w strukturach tłuszczowych, powodując podział pakietów komórek tłuszczowych na pojedyncze jednostki. W efekcie tkanka tłuszczowa zostaje rozbita, a jej komórki stają się łatwiejsze do usunięcia.

• Ostatni etap zabiegu to dezaktywacja (deactive), a więc nasilenie procesu lipolizy oraz transport komórek tłuszczowych do wątroby. Następnie tłuszcz zostaje zmetabolizowany i zużytkowany przez organizm jako zaplecze energetyczne.

W ten sposób objętość komórki tłuszczowej zmniejsza się i tkanka tłuszczowa ulega redukcji.
Cała procedura działania ultradźwięków i rozgrzewania tkanek jednorazowo trwa – w zależności od obszaru ciała – od 20 minut do godziny.

Dla zadowalających efektów zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach 7-10 dniowych.

Zabieg Exilis na ciało nie wymaga znieczulenia, ani rekonwalescencji.

Zobacz także: Ważą tyle samo, ale mają zupełnie inne ciała. 12 fotodowodów, że waga to tylko liczba!

Zabieg nie tylko na ciało, ale również twarz!

Kobiety chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej nie tylko z okolicy brzucha, ud czy pośladków. Problemem może być również podwójny podbródek. Dzięki innowacyjnej procedurze łączącej w sobie dwa zabiegi możemy w bezinwazyjny i skuteczny sposób wykonać lifting twarzy, podbródka i szyi.

Wykorzystana technologia CRT (COLLAGEN REFILL TECHNOLOGY) w bezpieczny sposób dostarcza ciepło do skóry, co zapoczątkowuje proces remodelingu kolagenu. W czasie kilku tygodni radykalnie poprawia się gęstość skóry dzięki aktywacji procesu neokolagenezy. Leczenie nie jest oparte na absorpcji energii na chromoforach (jak w przypadku laserów) dzięki czemu jest dostępne dla wszystkich fototypów skóry przez cały rok.

Po zabiegu pij dużo wody!

Co ciekawe, po zabiegu modelującym i liftingującym bazującym na technologii RID i CRT bardzo ważne jest picie 2,5-4 litrów wody dziennie. Dlaczego?

Dzieje się tak dlatego, że na rozgrzane tkanki działają ultradźwięki, które pozwalają na uwolnienie się tłuszczu z komórek tłuszczowych. Dzięki temu nasz organizm ma ułatwione zadanie i szybko zużywa zaplecze energetyczne.

Pomocniczo zaleca się też wykonanie drenażu limfatycznego i przestrzeganie zbilansowanej, niskokalorycznej diety. Warto także zadbać o aktywność fizyczną. Zwiększa to skuteczność odchudzania i pozytywnie wpływa na trwałość rezultatów.

Mat. prasowe

Polecane wideo

Ile można schudnąć w kilka tygodni? Dziewczyny pokazują swoje metamorfozy
Ile można schudnąć w kilka tygodni? Dziewczyny pokazują swoje metamorfozy - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Gosia (Ocena: 5) 29.06.2023 14:30
Dieta, ćwiczenia i pielęgnacja. Święta trójca jeżeli chodzi o rzeczy, które trzeba traktować poważnie. Bez diety i ćwiczeń nie będzie niczego. Tutaj też zaliczam dbanie o nawodnienie organizmu. Jeżeli chodzi o ostatni podpunkt to powiem realnie, że to jest złożone, bo używam: vialise, peelingów, zimnych prysznicy, body wrappingów, masażu itp. To też wiele dobrego robi dla skóry.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie