Jeśli robisz to rano, popełniasz duży błąd. Lekarz przestrzega przed konsekwencjami porannych rytuałów

Oto najbardziej niezdrowe poranne nawyki.
Jeśli robisz to rano, popełniasz duży błąd. Lekarz przestrzega przed konsekwencjami porannych rytuałów
Fot. Unsplash (Laura Chouette)
28.03.2023

Każda z nas ma swoje wieloletnie poranne rytuały. Trudno od nich uciec. Wiele osób nie wyobraża sobie tego, że mogłyby się nie uraczyć tuż po przebudzeniu filiżanką bardzo mocnej czarnej kawy. Inni zanim wstaną z łóżka i na dobre zaczną swój dzień, momentalnie chwytają za leżący tuż przy łóżku telefon, czy tablet. Niestety wielu z podobnych przyzwyczajeń nie można uznać dla zdrowych, jako że niekorzystnie wpływają na zdrowie bądź psychikę. Których porannych rytuałów unikać więc jak ognia?  

Zobacz także: Czas na trening łydek! Dzięki niemu Twoje nogi zaczną wyglądać fenomenalnie

Niezdrowe poranne nawyki

Czynności, które wykonujemy tuż po przebudzeniu mają wielkie znaczenie. Zależy od nich bowiem to, czy w ciągu dnia będzie dopisywał nam świetny nastój i witalność, czy też może zacznie doskwierać nam rozdrażnienie lub zmęczenie i spędzimy go, marząc o drzemce. 

Dr Michał Domaszewski prowadzący na YouTube popularny kanał „Doktor Michał” i występujący jako współprowadzący na kanale „Lekarze”, jest zdania, że jednym z najniekorzystniej działających na nas porannych rytuałów są drzemki. Przestawianie budzika o kolejne pięć minut nie zagwarantuje nam niestety większej dawki energii, ale jeszcze bardziej pogłębi zmęczenie. Za kolejny błąd uważa picie kawy. Warto wiedzieć, że na jej energetyczne właściwości trzeba niestety trochę poczekać. Tuż po jej wypiciu obniża się poziom kortyzolu, co skutkuje pojawieniem się uczucia ospałości. Dr Michał Domaszewski zamiast kawy poleca za to picie wody z cytryną. 

Zobacz także: To piękne kobiece imię ma bardzo ciekawe znaczenie. Niestety, w Polsce nie jest zbyt popularne

Polecane wideo

Idealne wiosenne torebki. Dzięki nim każda Twoja stylizacja będzie wyglądała fenomenalnie
Idealne wiosenne torebki. Dzięki nim każda Twoja stylizacja będzie wyglądała fenomenalnie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie