Fokus na usta! Jakie są metody powiększania ust?

Kiedy warto rozważyć tego typu zabieg, na czym on dokładnie polega i jaką metodę wybrać?
Fokus na usta! Jakie są metody powiększania ust?
Fot. pexels (Aryane Vilarim)
16.02.2023

Powiększanie i modelowanie ust to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, dzięki któremu można zyskać pełniejsze i bardziej wydatne usta, a efekt widoczny jest niemal od razu. Kiedy warto rozważyć tego typu zabieg, na czym on dokładnie polega i jaką metodę wybrać, wyjaśniła dr Ewa Rybicka, właścicielka Kliniki Estetica Nova.

Kształt i rozmiar naszych ust zależy przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych. Proces starzenia, drobne urazy czy wieloletnie nawyki, takie jak palenie papierosów, również odznaczają niemały wpływ na wygląd naszych ust.

Zobacz także: Szybki sposób na poprawę wyglądu zębów. Co powinnaś wiedzieć o bondingu?

Rozwój medycyny estetycznej umożliwił szeroki wybór zabiegów rewitalizujących. Dzięki temu możemy dostosować metodę do efektu, jaki chcemy uzyskać. Powiększanie oraz modelowanie ust pozwala między innymi na korekcję kształtu, struktury, a także kolorytu warg.

- Wskazaniem do zabiegu są małe, asymetryczne i nieproporcjonalne do reszty twarzy usta, nierówny i zanikający koloryt oraz tzw. „zmarszczki palacza” – wymienia dr Ewa Rybicka.

powiększanie ustFot. mat. prasowe

Jaką metodę wybrać, by móc długo cieszyć się efektem pełnych ust?

Istnieje kilka metod powiększania ust. Większość z nich jest bezpieczna i małoinwazyjna. Te najczęściej wykorzystywane przez lekarzy medycyny estetycznej to:

Kwas hialuronowy

Z jego pomocą możemy wykonać nawilżanie, modelowanie i powiększanie ust. Zabieg polega na wstrzyknięciu w kontur ust lub w czerwień wargową substancji kwasu hialuronowego stabilizowanego o różnej gęstości. Zabieg jest wykonywany za pomocą igły lub specjalnej cienkiej kaniuli, której użycie minimalizuje ryzyko powstawania siniaczków.

- Co ważne, kwas hialuronowy charakteryzuje się doskonałą tolerancją, całkowicie integruje się z tkankami skóry – podkreśla lekarka.

Rezultaty takie jak: przywrócenie objętości, poprawa i korekcja konturu ust, zmniejszenie zmarszczek palacza są widoczne niemal od razu. Chwilę po zabiegu występuje obrzęk oraz zaczerwienienie. Objawy te ustępują w ciągu kilku dni. Po zabiegu warto jest zarezerwować sobie 1-2 dni mniejszej aktywności, choć nierzadko tuż po nim możesz wrócić do swoich codziennych obowiązków. Efekt zabiegu utrzymuje się zaś od 8 do 12 miesięcy.

Zobacz także: Zaburzenia potliwości. Co oznaczają nocne poty?

Tłuszcz

Wypełnianie ust własnym tłuszczem to obok kwasu hialuronowego metoda powiększania i modelowania ust. Zabieg lipotransferu polega na pobraniu tkanki autogennej z innej części ciała pacjenta np. z brzucha. Tłuszcz poddaje się procesowi oczyszczania w specjalnej wirówce. Następnie wstrzykuje się go w wargi przy pomocy cienkiej igły. Metoda ta jest skuteczna i bezpieczna. Jej zaletą jest łatwe przyswojenie materiału (własna tkanka tłuszczowa jest w pełni naturalnym wypełniaczem) i eliminacja ryzyka alergii.

Zabieg wypełnienia ust własnym tłuszczem trwa ok godziny i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub stomatologicznym. Efekty tej metody są długotrwałe i mogą utrzymać się nawet do kilku lat.

Nici

Kolejną, zyskującą coraz większą popularność metodą powiększania i modelowania ust są nici liftingujące.

Nici są wykonane z całkowicie wchłanialnego materiału (bioabsorbowalnego) o właściwościach nie tylko liftingujących, ale także biorewitalizujących. Są one zbudowane min. z kwasu polimlekowego (L-lactic), który dodatkowo stymuluje skórę, aktywując jej naturalną rewitalizację, a także spowalnia procesy starzenia. Nici wchłaniają się całkowicie w ciągu 360 dni.

W przypadku ust, nici stosuje się przede wszystkim po to, by podnieść opadające kąciki ust, nadać im pełniejszy kształt, spłycić zmarszczki palacza.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Nici aplikuje się za pomocą bezpiecznej kaniuli, minimalizującej ryzyko zasinień. Ogromną zaletą zabiegu jest fakt, że naturalny efekt utrzymuje się dłużej niż w przypadku powiększania warg kwasem hialuronowym.

Techniki powiększania ust

Lekarz modelujący usta może zastosować różne techniki podania wybranego preparatu. Po wnikliwej konsultacji dr Ewa Rybicka dobiera zarówno preparat (jego ilość) jak i technikę zabiegu bardzo indywidualnie. Każdy z nas jest przecież inny. Lekarz uwzględnia preferencje i oczekiwania pacjenta, ale przede wszystkim proporcje twarzy oraz mimikę.

- Efekt zabiegu nie musi być spektakularny. Ważne, by uzyskać jak najbardziej naturalny efekt – zaznacza dr Ewa Rybicka.

Najbardziej popularnymi obecnie technikami, które pozwalają osiągnąć naturalny efekt powiększenia ust powiększania ust są:

· Technika „na płasko”. Metoda ta pozwala uzyskać bardzo naturalny efekt. Zabieg polega na powiększaniu obszaru czerwieni ust, delikatnym wywinięciu górnej wargi, podkreśleniu łuku kupidyna, a nie ich objętościowej korekcie ust w sposób wypukły.

· Technika „French Lips” unosi delikatnie kąciki, uwypukla środkową część wargi, dzięki czemu są one pełne i wciąż naturalne.

· Technika „Baby Doll” pozwala uwydatnić łuk kupidyna przy jednoczesnym powiększeniu środkowej części ust i wywinięciu dolnej wargi.

Po konsultacji nakładane jest znieczulenie w kremie dla większego komfortu zabiegu. Sama procedura powiększania i modelowania ust trwa mniej więcej godzinę (włączając w to również konsultację).

Mat. prasowe

Polecane wideo

Myślałaś, że to Twoje mankamenty? Niepotrzebnie - mężczyźni za tym szaleją!
Myślałaś, że to Twoje mankamenty? Niepotrzebnie - mężczyźni za tym szaleją! - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.03.2023 16:48
Ludzie zainteresowani powiększaniem ust powinni raczej powiększyć swoją inteligencję, nie usta.Usta powiększają sobie ludzie z dzikich plemion w Afryce, ktoś widocznie w krajach wysoko rozwiniętych ma podobny sposób rozumowania co oni.
odpowiedz
K ;n;j+jj5&g,888+?,,, (Ocena: 5) 16.02.2023 19:23
Fuj. 🤢🤢🤢🤢 widziałem/łam że Friz(przed rozpierdolęciem ekipy)że powiększali usta 🤢🤮🤢🤢🤢fuj .
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie