Jaki kolor oczu będzie miało Twoje dziecko? Możesz to szybko sprawdzić!

Zielone, niebieskie, a może brązowe?
Jaki kolor oczu będzie miało Twoje dziecko? Możesz to szybko sprawdzić!
Fot. pexels (Kristina Paukshtite)
31.12.2022

Dziedziczenie cech wyglądu to proces mniej skomplikowany, niż niektórym się wydaje. Czasami natura sprawia nam niespodzianki, ale w większości przypadków należy polegać na tzw. silnych i słabych genach. Patrząc na siebie i swojego partnera, można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, jak będzie wyglądało nasze potomstwo. Przynajmniej w kilku istotnych szczegółach.

W grupie silnych genów znajdują się te odpowiedzialne m.in. za ciemną karnację i włosy, brązowe lub niemal czarne oczy, włosy kręcone, duży nos, mięsiste usta czy szeroką szczękę. Zdecydowanie słabsze są te związane z rudymi lub jasnymi włosami, szarymi lub niebieskimi oczami, jasną karnacją, włosami prostymi i leworęcznością.

Jak będzie wyglądało Twoje dziecko? Nawet jeśli nie planujesz powiększenia rodziny w najbliższym czasie, sporo możesz przewidzieć – przynajmniej w kwestii koloru oczu Twojej przyszłej pociechy!

Zobacz także: „Ja rodziłam w bólach, a on... ” - kobiety o najgorszych zachowaniach swoich partnerów na porodówce

Polecane wideo

Kobiece cechy, które naprawdę onieśmielają mężczyzn
Kobiece cechy, które naprawdę onieśmielają mężczyzn - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.05.2023 19:27
Moja mama i mój tata mają brązowe a ja mam niebieskie
odpowiedz
Lingwista onanista (Ocena: 5) 31.12.2022 02:53
Aż mi się przypomniała walka z rozwiązywaniem krzyżówek genetycznych na lekcjach biologii. Męczyłem się z tym, chociaż nadal pamiętam, bo to fascynująca dziedzina. No i bawi mnie, że ludzie myślą, że takie cechy jak kolor włosów czy oczu dziedziczy się tak samo jak np. grupę krwi. 😂
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie