Ta pozycja jest dobra na… chrapanie. Zapomnisz o problemie

Chrapanie może być bardzo uciążliwe.
Ta pozycja jest dobra na… chrapanie. Zapomnisz o problemie
Fot. Unsplash.com (Alexandra Gorn)
11.10.2022

Chrapanie to problem, który dotyka wiele osób. Uniemożliwia dobry sen nie tylko osobie chrapiącej, ale też tej, z którą dzieli łóżko. Niestety, chrapanie może świadczyć o niektórych schorzeniach. Jak sobie z nim poradzić bez stosowania leków? Wystarczy, że zmienisz pozycję, w jakiej śpisz.

Zobacz także: Rak piersi dotyka także kobiety w młodym wieku. Oto objawy, na które powinnaś zwrócić uwagę

Ta pozycja jest dobra na… chrapanie

Pozycja, w której śpi osoba chrapiąca ma duże znaczenie i może w znaczący sposób przyczynić się do pogorszenia problemu. Zwróć uwagę na to, jak śpisz. Pamiętaj o tym, że jeśli dokucza ci problem chrapania, najlepiej będzie unikać zasypiania na plecach. Dlaczego? Kiedy śpisz na plecach, górna część twojego języka i ust zgina się na tylnej ścianie gardła. To dlatego chrapiesz. Zatem jeśli chcesz zniwelować problem chrapania, jest na to bardzo prosty sposób – postaraj się zasypiać na boku, podpierając plecy poduszką. Zwróć uwagę także na to, aby w trakcie snu mieć podniesioną głowę. Pozwoli Ci to udrożnić jamę nosową i zminimalizować prawdopodobieństwo chrapania. Dobrym rozwiązaniem są specjalne poduszki, dzięki którym optymalnie ułożysz głowę podczas snu.

Inne, proste sposoby na chrapanie

Jak się okazuje, jedną z głównych przyczyn chrapania jest to, że twój organizm jest odwodniony. Zatem żeby zniwelować problem chrapania, czasami wystarczy, że zaczniesz regularnie pić wodę. Szczególnie ważne jest, aby wypić sporą szklankę przed snem. Jeśli problem chrapania jest poważny, możesz zastanowić się nad zrezygnowaniem z picia alkoholu, ponieważ w dużym stopniu wpływa on na to, że twój organizm jest odwodniony.

Zobacz także: „Wciąż słyszę sapanie, głośne oddychanie, pociąganie nosem...” Czym objawia się mizofonia?

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Polecane wideo

Widzowie oburzeni rozbieraną sesją w TOP MODEL. „Wyglądają, jakby byli tu za karę”
Widzowie oburzeni rozbieraną sesją w TOP MODEL. „Wyglądają, jakby byli tu za karę” - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 4 / 5
Marlena (Ocena: 4) 31.10.2022 10:23
Według mnie sama zmiana pozycji to niestety za mało :( Mąż miał notoryczny problem z chrapaniem, do tego stopnia, że budził w nocy i mnie i dzieci. Dopiero krople Adenol nam pomogły tak naprawdę. Nie chciałam od razu sięgać po jakąś chemię, ale te krople mają bardzo naturalny skład na bazie olejków eterycznych, więc z czystym sumieniem podaję mężowi do inhalacji. Dopiero to u nas przyniosło jakiekolwiek efekty.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie