Co Ci grozi, jeśli korzystasz z telefonu przed snem?

Konsekwencje mogą być opłakane.
Co Ci grozi, jeśli korzystasz z telefonu przed snem?
Fot. Unsplash.com (Sayo Garcia)
22.09.2022

Wielu z nas wieczorem relaksuje się, przeglądając media społecznościowe czy oglądając śmieszne filmiki w Internecie. Potem odkładamy telefon i kładziemy się spać, ale nie możemy zasnąć. Z czego to wynika i jakie jeszcze ryzyko niesie za sobą takie działanie? Wyjaśniamy.

Zobacz także: Nietypowy objaw guza mózgu. Lepiej skonsultuj to z lekarzem

Negatywny wpływ niebieskiego światła na organizm człowieka 

Nie od dziś wiadomo, że niebieskie światło, które emitują telefony i inne urządzenia, negatywnie wpływa na jakość snu. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyna jego wada. Niestety, tego typu oświetlenie może przyczyniać się do rozwoju nowotworu.

Badacze z Barcelona Institute fot Global Health zbadali wpływ sztucznego światła na rozwój komórek nowotworowych w organizmie człowieka. Zespołowi naukowców udało się ustalić, że wystawienie się na działanie niebieskiego światła zwiększa ryzyko zachorowania na raka jelita grubego i innych narządów. Wcześniejsze badania jasno pokazują, że nadmierna ekspozycja na ten rodzaj światła nie dość, że obniża jakość i ilość snu, to także może się przyczyniać do rozwoju nadwagi, otyłości oraz nowotworu tarczycy, płuc i prostaty.

Ryzyko zachorowanie zwiększa się w przypadku osób, które pracują na nocnych zmianach. Według American Cancer Society ekspozycja na tego typu światło w nocy szczególnie wzmaga prawdopodobieństwo rozwoju raka tarczycy.

Zobacz także: Nowy produkt na rynku. Czy warto stosować zastrzyki na odchudzanie?

Źródło: o2.pl

 

 

Polecane wideo

Gdzie i jak obecnie mieszka Maffashion? Influncerka wyprowadziła się z synem z nowoczesnej willi
Gdzie i jak obecnie mieszka Maffashion? Influncerka wyprowadziła się z synem z nowoczesnej willi - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie