To często jedyny objaw nowotworu. Nie bagatelizuj go

Może pojawiać się chwilę po przebudzeniu.
To często jedyny objaw nowotworu. Nie bagatelizuj go
Fot. Unsplash.com (Vladislav Muslakov)
13.09.2022

Kiedy się rano budzimy, często jesteśmy zaspani i potrzebujemy dłuższej chwili, aby się wybudzić. Jak się okazuje, to właśnie w tym momencie może dawać o sobie znać nowotwór, który w zasadzie nie daje żadnych innych objawów. Co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

Zobacz także: Ile snu potrzebuje człowiek? Wytyczne dla różnych grup wiekowych

To często jedyny objaw nowotworu

Kiedy rano wstajesz, czujesz się zmęczona? Nie powinno tak być, przecież spałaś osiem godzin. Niestety, naukowcy ostrzegają, że to właśnie to poranne zmęczenie może być spowodowane rozwojem komórek nowotworowych w organizmie. Jeśli jest to problem, który doskwiera ci regularnie, powinnaś udać się do specjalisty. Możliwe, że badania, które wykonasz, nie wykażą żadnych niewłaściwości. Lepiej jest jednak dmuchać na zimne. Jeśli okaże się, że w twoim organizmie rozwija się ta podstępna choroba, pamiętaj, że im wcześniej zostanie wykryta, tym większe są szanse na całkowity powrót do zdrowia.

Przewlekłe zmęczenie może być także spowodowane innymi chorobami. Jest wśród nich cukrzyca, borelioza, niewydolność nerek czy anemia. Dlatego lepiej nie bagatelizować tego problemu.
Zwróć również uwagę na jakość twojego snu. Jeśli towarzyszy ci bezsenność, problemy z zasypianiem czy zaburzenia koncentracji, także nie powinnaś tego ignorować.

Zobacz także: Domowa refleksoterapia: Które punkty na ciele uciskać, by się wyciszyć i ukoić ból?

Źródło: o2.pl

Polecane wideo

Najzabawniejsze odpowiedzi uczniów na szkolnych kartkówkach. Co za inwencja!
Najzabawniejsze odpowiedzi uczniów na szkolnych kartkówkach. Co za inwencja! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie