Joga śmiechu. Jeśli codziennie poświęcisz na nią kwadrans, będziesz zdrowsza i szczęśliwsza

Warto ją praktykować regularnie!
Joga śmiechu. Jeśli codziennie poświęcisz na nią kwadrans, będziesz zdrowsza i szczęśliwsza
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/sophfloyd/)
26.08.2022

Hasyayoga, czyli joga śmiechu zdobywa coraz większą popularność na całym świecie - uprawia się ją już w ponad stu krajach. To niezwykła praktyka, jaka polega na wywoływaniu śmiechu poprzez specjalne techniki oddechowe oraz ćwiczenia. Jej wpływ na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne jest nieoceniony.

Zobacz także: Styl chic goth powraca do łask. Sprawdź, jak komponować tajemnicze i bardzo zmysłowe stroje

Śmiech to naprawdę zdrowie

Intrygując praktyka została stworzona w 1995 roku w Indiach przez lekarza, dr Madana Kataria. Dr Katana przez wiele lat prowadził badania nad śmiechem oraz jego wpływem na zdrowie. Ich wyniki są zaskakujące - śmiech faktycznie wpływa na nie dobroczynnie. Tym samym popularne powiedzenie „śmiech to zdrowie” to wcale nie puste słowa.  

Hasyayoga jest często prowadzona w grupach. Uczestnicząc w treningu śmiechowym, można nauczyć się, w jaki sposób trenować oddech, aby potem praktykować ją samodzielnie. Jak wyglądają podobne zajęcia ze śmiechu? Początkowo jest to śmiech udawany i kontrolowany. Potem ciało zaczyna całkowicie się rozluźniać i rozpoczyna się faza śmiechu całkowicie naturalnego

Hasyayoga fantastycznie relaksuje, pomaga pozbyć się napięcia, a poza tym wprowadza w prawdziwy błogostan. Odblokowuje dotychczas skrywane emocje i pozwala przejąć nad nimi kontrolę - przeżyć je raz jeszcze, zrozumieć i w końcu sprawić, aby odeszły w niepamięć. Łagodzi też bóle somatyczne.

Zobacz także: Najmodniejsza jesienna biżuteria. Dzięki tym błyskotkom każdy Twój strój będzie bardzo stylowy

Polecane wideo

W szkolnych latach chciała je mieć każda z nas. Stylowe i wygodne dresowe komplety znów na topie
W szkolnych latach chciała je mieć każda z nas. Stylowe i wygodne dresowe komplety znów na topie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie