Masaż dźwiękiem: Daje ukojenie zszarganym nerwom i wprawia w dobry nastrój

Na czym polega ta ciekawa odmiana masażu?
Masaż dźwiękiem: Daje ukojenie zszarganym nerwom i wprawia w dobry nastrój
Fot. Unsplash/Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
08.08.2022

Innowacje w masażach i nowe ich warianty raz po raz nas zaskakują. Ostatnimi czasy coraz więcej uwagi poświęca się rozmasowywaniu... dźwiękiem. Eksperci rokują, że w przyszłości może stać się bardzo popularne.  Na czym polega ten najbardziej zaskakujący z masaży i co możemy dzięki niemu zyskać? 

Zobacz także: Filozofia słodkiego nicnierobienia. Na czym polega włoskie dolce far niente?

Dźwiękowe ukojenie ciała i umysłu

Masaż dźwiękiem? Brzmi abstrakcyjnie, prawda? A jednak jest to rzeczą jak najbardziej realną! Fale dźwiękowe o odpowiedniej częstotliwości są w bowiem stanie wprawić ludzkie ciało w bardzo przyjemne wibracje. Aby mogło do tego dojść, potrzebne jest jednak specjalnie skonstruowane urządzenie, które posiada nazwę kapsuły dźwiękowej, czy sonory. 

Wsłuchując się w kojące dźwięki i jednocześnie odczuwając je, zaczynamy wpadać w niezwykle przyjemny stan odprężenia. Z ciała zaczynają znikać wszelkie nieprzyjemne napięcia, a z umysłu negatywne myśli. Zaczynamy osiągać najgłębszą możliwą formę relaksu. Masaże dźwiękowe mogą być tym samym bardzo pomocne w radzeniu sobie z traumami, zespołem stresu pourazowego, depresją, czy nerwicą. Jako że doskonale niwelują różnej maści dolegliwości bólowe, dopomogą również w leczeniu schorzeń reumatologicznych, czy kontuzji. 

Zobacz także: Tajemnicze ceremonie herbaty. Na czym polegały?

Polecane wideo

Łowy z wyprzedaży. Od tych przecenionych sukienek nie da się oderwać wzroku!
Łowy z wyprzedaży. Od tych przecenionych sukienek nie da się oderwać wzroku! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie