Domowa refleksoterapia: Które punkty na ciele uciskać, by się wyciszyć i ukoić ból?

Co możemy zyskać dzięki temu zabiegowi?
Domowa refleksoterapia: Które punkty na ciele uciskać, by się wyciszyć i ukoić ból?
Fot. Unsplash
18.08.2022

Zabieg zwany refleksoterapią zaczął ostatnimi czasy zdobywać wielką popularność. Polega on na uciskaniu receptorów znajdujących się w skórze, które odpowiadają poszczególnym narządom. Wpływanie na nie przez dotyk skutkuje znaczną poprawą ich kondycji. Tym samym refleksoterapia może nam pomóc uporać się z wieloma przykrymi dolegliwościami. 

Co ciekawe, ta intrygująca dotykoterapia jest praktykowana już od czasów starożytnych. Tak zwane mapy somatotropowe już wtedy tworzono na wielu partiach ciała - na twarzy, uszach, stopach, plecach, czy brzuchu. Dziś bardzo chętnie się do tego wraca, a refleksolodzy maja ręce pełne roboty. 

Zobacz także: Nie ma to jak zwolnione tempo. Jak wprowadzić do życia kojący tryb slow?

Dotyk orężem z walce z bólem i napięciem

Refleksologia ma mnóstwo zalet. Dla wielu ludzi, którym dokuczają symptomy związane z permanentnym stresem, jest prawdziwym błogosławieństwem. Działa wówczas jak doskonała terapia antystresowa, dzięki której nareszcie można pozbyć się z ciała, jak i z umysłu wielkiego napięcia. Dzięki niej organizm może się wyciszyć. 

Ponadto dzięki refleksoterapii możemy też nareszcie wygrać również walkę z bólem. Zaleca się ją na przykład w przypadku nawracających uporczywych migren, wszelkich nerwobóli, bolesnych stawów, czy pleców.

Domowa refleksoterapia twarzy

Jeśli w najbliższym czasie nie planujemy wizyty u refleksologa, ale już teraz chciałybyśmy rozpocząć przygodę z tą niebywale relaksującą dziedziną, zacznijmy wprawiać się w jej podstawy w domowym zaciszu. Możemy rozpocząć od refleksologii twarzy, na przykład od zwalczającego nerwowość zabiegu masowania okolic małżowin usznych. 

Usiądźmy wygodnie, postarajmy się zrelaksować i przez chwilę głęboko pooddychajmy. Następnie zabierzmy się do uciskania delikatnymi ruchami punktów znajdujących się w bliskiej okolicy małżowin usznych. Przyłóżmy więc palce wskazujące do linii, jakie łączą uszy wraz z twarzą. Pocierajmy jednocześnie lewą, jak i prawą stronę w kierunku góra-dół, a ową czynność wykonajmy około dwadzieścia pięć razy. Nasz dotyk powinien mieć średnią moc - musi być zdecydowany, ale też nie za mocny. 

Pamiętajmy, że aby refleksologia faktycznie dobroczynnie na nas zadziałała, należy powtarzać dany zabieg regularnie. Opisany powyżej masaż wykonujmy kilka razy dziennie.

Zobacz także: Asany pierwszej pomocy. Pozycja na rozładowanie stresu

Polecane wideo

Wymarzona sesja ślubna. Pomysły, na które warto namówić fotografa
Wymarzona sesja ślubna. Pomysły, na które warto namówić fotografa - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie