Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić na COVID-19? Zaskakujące wyniki sondażu

Jakie argumenty padały najczęściej?
Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić na COVID-19? Zaskakujące wyniki sondażu
Fot. Pexels.com
31.01.2022

W Polsce w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi jest 21,7 mln osób, co stanowi ok. 57,1 proc. naszego społeczeństwa. Na przyjęcie dawki przypominającej zdecydowało się niespełna 10 mln osób, czyli ok. 26 proc. 

Zobacz również: Naukowcy przebadali skuteczność różnych szczepionek na koronawirusa. Która z nich okazała się najlepsza?

Początkowo zainteresowanie akcją szczepień w naszym kraju było tak wielkie, że wolne terminy znikały w ułamku sekundy. Jednak z czasem punkty szczepień zaczęły pustoszeć. Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić? Dowiadujemy się tego z wyników nowego sondażu.  

Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić na COVID-19? Wyniki sondażu

Fot. Pexels

Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić na COVID-19? Wyniki sondażu

Badanie zostało zlecone przez RMF FM i "Dziennik Gazetę Prawną", a przeprowadzone przez firmę United Surveys. Ankietowanych pytano o to, jakie powody według nich stoją za odmową przyjęcia szczepień. 

Jak czytamy, najwięcej osób, bo aż 64,5 proc. odpowiedziało, że Polacy nie chcą się szczepić, ponieważ uważają, że preparaty przeciwko COVID-19 nie są bezpieczne. 

Zdaniem dużej grupy ankietowanych Polacy nie wierzą w istnienie pandemii, co przekłada się na odmowę przyjmowania szczepionek. Taką opinię wyraziło 46,8 proc. respondentów. Z kolei 44,9 proc. ankietowanych uznało, że osoby niechętne szczepieniom nie ufają nauce, a 41,5 proc. stwierdziło, że powodem jest brak ufności do państwa.  

Według 40,7 proc. pytanych osoby, które się nie szczepią nie chcą ulegać presji oraz uważają, że przyjmowanie szczepionek to ograniczenie wolności osobistej. 32,2 proc. respondentów twierdzi, że nieszczepiące się osoby znają kogoś, komu szczepionka zaszkodziła. Natomiast zdaniem 31,9 proc. ankietowanych Polacy się nie szczepią, ponieważ ich najbliższe otoczenie jest temu przeciwne.  

Co sądzicie o wynikach tego sondażu? 

Zobacz również: Zaskakująca korzyść noszenia maseczek. Tym razem nie chodzi o zdrowie, a o... wygląd

Polecane wideo

Nietypowy kształt jej ciążowego brzucha zszokował internautów. „Nigdy czegoś takiego nie widziałam”
Nietypowy kształt jej ciążowego brzucha zszokował internautów. „Nigdy czegoś takiego nie widziałam” - zdjęcie 1
Komentarze (26)
Ocena: 4.92 / 5
Sabet (Ocena: 3) 02.02.2022 08:14
Jak można się czymś takim Powiedzmy to otwarcie wprowadzili ludzi w błąd Jeśli ktoś mówi o jednej dawcę np Johnson & Johnson że jedna starczy a teraz że trzeba przyjąć drugą ale nie Johnsona tylko już Modernę lub Ina bo Johnson nie wyraża zgody Szepionka przyjęta 2x Modernę i tu nagle trzeba przyjąć przypominająca 3xa potem 4x to dopiero jest oszustwo z tym czymś co wymyśli po 6miesiacach Szepionki się testuje ok 5lat a jak szczury do koryta
zobacz odpowiedzi (1)
Koza (Ocena: 5) 02.02.2022 06:51
Ja wierzę nauce ale zadziwiające jest to że trzeba podpisywać jakis papier szczepieniem to jest lęk ratujący życie czy eksperyment medyczny. Brawo wyprzed szczepieniem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.02.2022 11:09
Wszystko juz ma paszporty wszystkie zwierzęta teraz my,co to się [email protected]
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 31.01.2022 13:16
ja wierze w ta chorobe,ale nie ufam preparatowi,ktory zostal wymyslony na kolanie.poczzekam az zakoncza sie badania tej szczypawy,to moze dopiero wtedy sie zaszczepie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.01.2022 12:26
Ja jestem w tej grupie, co nie wierzy w pandemie. Od samego początku wiedziałam,że to ściema i robią to tylko po to, żeby zniewolić ludzi i zmniejszyć populację ludzkości.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie