„To jest coś, co musi zostać przetestowane” - szef Pfizera mówi o czwartej dawce szczepionki przeciw COVID-19

Mówi też, że prace nad lekiem na chorobę wywołaną przez koronawirusa wciąż idą pełną parą.
„To jest coś, co musi zostać przetestowane” - szef Pfizera mówi o czwartej dawce szczepionki przeciw COVID-19
Zdjęcie autorstwa Thirdman z Pexels
19.01.2022

Jeszcze niedawno można było przeczytać w mediach, że czwarta i piąta dawka szczepionki przeciwko koronawirusowi to niemal pewna historia. Dziś natomiast szef Pfizera stwierdza, że nie wie, czy pojawi się taka konieczność. Mówi on jednak, że koniec pandemii nie nastąpi w najbliższym czasie, ale w związku z tym, że szczepionki będą coraz bardziej skuteczne, obostrzenia i restrykcje będą znikać za horyzontem.

Przeczytaj też: Gdzie najłatwiej zarazić się koronawirusem? Naukowcy przedstawili niebezpieczny ranking

Szef Pfizera o czwartej dawce szczepionki przeciwko COVID-19

Albert Bourla, bo to o nim mowa, stwierdził, że czwarta dawka szczepionki przeciwko COVID-19 nie powinna być podawana wszystkim. Dlaczego? Chodzi o to, że do tej pory nie zebrano wystarczającej ilości danych. Zastanawia się też on, czy czwarta dawka w ogóle ma sens. Przypomnijmy bowiem, że przyjmują ją już Izraelczycy. Niemniej na ten moment wzrost przeciwciał nie jest imponujący. Szef Pfizera dodał też, iż już w marcu będzie gotowa szczepionka przeciwko Omikronowi, czyli najbardziej zaraźliwemu wariantowi tego patogenu.

Nie wiem, czy istnieje potrzeba czwartej dawki. To jest coś, co musi zostać przetestowane – powiedział Bourla w wywiadzie dla CNBC.

Bourla wspomniał również, że wciąż trwają prace nad lekiem, który miałby skutecznie zwalczać COVID-19. Na badania te przeznaczono ogromne sumy pieniędzy.

Polecane wideo

Co wywróżyli Ci wikingowie? Poznaj swój horoskop runiczny na 2022 rok
Co wywróżyli Ci wikingowie? Poznaj swój horoskop runiczny na 2022 rok - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 19.01.2022 17:07
Przypomina mi sie kawal… ida dwa szczury ulica, przechodza kolo punktu szczepien na Covid. Jeden pyta “zaszczepiles sie juz?” na co drugi szczur odpowiada “jeszcze nie, narazie testuja na ludziach” :-) Milego popoludnia zycze wszystkim!
odpowiedz
Gość (Ocena: 1) 19.01.2022 11:45
"To jest coś, co musi zostać przetestowane". Kiedy zaczynają testy w laboratorium? Rozumiem, że jednak nie w laboratorium? Towarzystwo już nic nie ukrywa, nawet nie sili się na dobór słów. Ciekawe...
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 19.01.2022 10:59
Boze widzisz to
odpowiedz

Polecane dla Ciebie