6 sekretów kobiet, które nigdy nie chorują

To proste nawyki, które warto wcielić w życie każdego dnia.
6 sekretów kobiet, które nigdy nie chorują
Zdjęcie autorstwa Grisha Chernigowsky z Pexels
29.01.2022

Choć tak zwany sezon grypowy w pełni, z pewnością nie raz zauważyłaś, że są w twoim otoczeniu osoby, które nawet gdy szaleją wirusy i bakterie, pozostają zdrowe. A jeśli jakimś cudem dogoni je choróbsko, powracają one do formy w mgnieniu oka. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele. Niemniej jednak tarczą antychorobową przeważnie okazują się… odpowiednie nawyki, które praktykowane są każdego dnia.

Przeczytaj też: Gdzie najłatwiej zarazić się koronawirusem? Naukowcy przedstawili niebezpieczny ranking

Oto nawyki dziewczyn, które nigdy nie chorują

Wysypiaj się

Choć brzmi to banalnie, nie od dziś wiadomo, że sen to zdrowie. Wypoczęty organizm wykazuje znacznie większą odporność. Zadbaj więc o to, by każdego dnia spać minimum 7 godzin.

Postaw na zdrową dietę

I nie chodzi nam od razu o to, byś odstawiła całkowicie cukier czy nabiał. Mamy na myśli raczej posiłki, przygotowywane z głową. Ogranicz do minimum fast foody, używki i słodycze. Jedź za to dużo warzyw i owoców. Nie zapominaj również o wodzie. Zdrowy organizm to w końcu silny organizm.

Wspomagaj się suplementami i probiotykami

Dzięki temu twojemu organizmowi nie zabraknie żadnych ważnych elementów, a jelita otrzymają dodatkową ochronę. Warto!

Często myj ręce

To lekcja, którą każdy z nas wyniósł z pandemii. Niemniej jednak warto mieć ją w głowie już na zawsze. Najwięcej zarazków przenosimy bowiem na siebie my sami i to właśnie za pomocą własnych dłoni. Myj więc ręce za każdym razem po przyjściu do domu czy przed przygotowaniem i spożywaniem posiłków. Oczywiście wykonuj tez to działanie każdorazowo po skorzystaniu z toalety.

Zadbaj o kontakty międzyludzkie

Relaks, miłość i sympatia potrafią naprawdę wzmocnić każdy organizm. Jeśli więc będziesz często spotykać się ze znajomymi, nie tylko miło spędzisz czas, a także zadbasz o siebie od wewnątrz.

Uprawiaj sport

Nie musisz od razu wylewać hektolitrów potu na siłowni. Wystarczy, że każdego dnia wykonasz poranną gimnastykę, udasz się na spacer czy będziesz praktykować jogę. To działa - naprawdę.

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 17.01. - 23.01.
Horoskop tygodniowy 17.01. - 23.01. - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.01.2022 21:06
Polecam się nie przegrzewać. Do tego naprzemiennie ciepła i zimna woda jak bierzecie prysznic.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2022 17:42
Na covid też nie chorują? Z tym chyba nie jest tak łatwo...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 29.01.2022 19:32
Znam osoby które chorują w zimie non stop, a ja na grypę ostatni raz odpukać byłam chora 15 lat temu. Nie robię nic specjalnego, jem kiszonki, imbir, suplementy i spacer od czasu do czasu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.01.2022 08:24
Ja nie choruję, a nie mam żadnych dobrych nawyków w życiu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie