Dwa nowe, nietypowe objawy Omikronu. Zgłaszają je osoby w pełni zaszczepione

Przechodzą zakażenie w zupełnie inny sposób, niż niezaszczepieni.
Dwa nowe, nietypowe objawy Omikronu. Zgłaszają je osoby w pełni zaszczepione
Fot. Pexels.com
10.01.2022

Rozpoczął się kolejny rok z pandemią koronawirusa w tle. Aktualnie za największą liczbę zakażeń jest odpowiedzialny wariant o nazwie Omikron, który zdaniem naukowców rozprzestrzenia się o wiele szybciej niż poprzednie mutacje. 

Zobacz również: Szokujące prognozy naukowców. Do lutego Omikronem ma zakazić się niewyobrażalna liczba ludzi

Ale wysoki stopień zaraźliwości to nie jedyna cecha charakterystyczna tej odmiany wirusa SARS-CoV-2. Na zakażenie tą mutacją wskazują również dość nietypowe objawy. Wyjątkowo zaskakujące symptomy zgłaszają chorzy, którzy zakazili się Omikronem mimo przyjęcia pełnego cyklu szczepienia. Co im dolega? 

Koronawirus. Objawy Omikronu, które zgłaszają zaszczepieniFot. Pexels

Koronawirus. Objawy Omikronu, które zgłaszają zaszczepieni 

O nowych objawach Omikronu, które pojawiają się zwłaszcza u zaszczepionych pacjentów, poinformował epidemiolog dr Tim Spector z King’s College London. Ekspert zdradził to w rozmowie z portalem express.co.uk. 

Do tej pory chorzy na tę odmianę koronawirusa skarżyli się przede wszystkim na ból i drapanie w gardle, ból głowy, zmęczenie oraz katar i kichanie. Później do listy symptomów dopisano bardziej nietypowe zjawiska, m.in. nocne poty.  

Jednak z obserwacji wynika, że osoby zaszczepione przechodzą zakażenie jeszcze inaczej. Coraz więcej z nich zgłasza utratę apetytu oraz wymioty. Te symptomy wykryto m.in. dzięki aplikacji ZOE COVID, która umożliwia chorym zgłaszanie naukowcom objawów oraz opisu przebiegu choroby. 

Przypomnijmy, że w Polsce pierwszy oficjalny przypadek Omikronu zarejestrowano 16 grudnia 2021 roku. Do tej pory w naszym kraju wykryto 52 zakażenia tą mutacją koronawirusa. 

Zobacz również: Omikron objawia się na skórze? Oto zmiany, na które trzeba zwrócić uwagę

Polecane wideo

Dla tych znaków zodiaku rok 2022 będzie czasem wielkich przemian. W ich życiu dojdzie do rewolucji
Dla tych znaków zodiaku rok 2022 będzie czasem wielkich przemian. W ich życiu dojdzie do rewolucji - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 3.4 / 5
gość (Ocena: 5) 10.01.2022 20:44
chinczyki z zydami nie spoczna w truciu nas az do konca,co miesiac bedzie nowy virus
odpowiedz
Nutella (Ocena: 1) 10.01.2022 15:50
Mam takie pytanie. W jaki sposób sprawdzacie, że to jest Omikron skoro nie istnieje na świecie żaden test, który wykrywa jakiegokolwiek koronawirusa?! Przestańcie robić z ludzi idiotów w końcu.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie