Kiedy możemy spodziewać się końca pandemii? Według Pfizera wcale nie w przyszłym roku...

Podano orientacyjną datę.
Kiedy możemy spodziewać się końca pandemii? Według Pfizera wcale nie w przyszłym roku...
Zdjęcie autorstwa Anna Shvets z Pexels
28.12.2021

Kiedy nastąpi koniec pandemii? To pytanie zadaje sobie na pewno wiele osób. I choć dziś tak naprawdę nikt nie może podać konkretnej daty tego wydarzenia, naukowcy spekulują, że może się to udać w 2024 roku. A przynajmniej tak twierdzi firma Pfizer, która wyprodukowała jedną ze szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Przeczytaj też: Czy będzie czwarta i piąta dawka szczepionki? Pfizer nie ma wątpliwości

Kiedy nastąpi koniec pandemii?

Wierzymy, że COVID-19 przejdzie do stanu endemicznego, potencjalnie do 2024 roku – powiedziała prezes Pfizera, Nanette Cocero.

Pamiętaj jednak, że to tylko przybliżona data. Wiele zależy od tego, jak będzie ewoluowała ta choroba, a także od tego, jak ludzie na całym świecie będą się szczepić – nie tylko w bogatej Europie czy USA.

Specjaliści dodają również, że w którymś momencie będziemy mieć do czynienia z endemią, czyli stale występującymi zachorowaniami na danym terenie, ale w niewielkiej liczbie. Taki stan rzeczy utrzyma się latami. Eksperci zapowiadają więc, że COVID-19 będzie w którymś momencie tak samo traktowany, jak grypa i tak samo jak ona, będzie pojawiać się sezonowo. Natomiast koronawirus sam w sobie pozostanie już z nami na zawsze.

W ciągu najbliższego roku lub dwóch niektóre regiony przejdą na model endemiczny, podczas gdy inne regiony będą nadal w trybie pandemicznym – mówił Mikael Dolsten z Pfizera.

Polecane wideo

Horoskop: Ta data w 2022 roku będzie dla Ciebie najszczęśliwsza
Horoskop: Ta data w 2022 roku będzie dla Ciebie najszczęśliwsza - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 4.27 / 5
DukeofSealand (Ocena: 5) 02.01.2022 02:13
Omicron jest wlasnie takim wirusem endemicznym, do lutego zarazi sie bardzo wielu ludzi a wirus zostanie na stale. Wyglada na to ze jednak Pfizer sie myli , i mamy z glowy epidemie, bo musimy wszystkich na calym globie zaszczepic na omicron, vide znikan z czasem ogniska chorob. Biorac pod uwage ze UK, Francja i Polowa europy jest juz w kwarantannie i szczepi, niedlugo moze byc koniec, szkoda tylko was jak wam ta fala przywali na poczatku stycznia ....
odpowiedz
Gość (Ocena: 5) 30.12.2021 11:39
Przeczytałam ostatnio, że w np. austriackiej ustawie o przymusowych szczepieniach jest zapis: dwoma dawkami, dawką przypominająca i kolejnymi dawkami do stycznia 2024 roku. Cóż...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.12.2021 00:29
Końca pandemii możemy się spodziewać jak już wszystkie biznesy zostaną wykończone i przejęte przez "swoich", kiedy społeczeństwo zostanie tak ogłupione, upodlone i zastraszone że maseczki będą zakładać nawet pod majtki bo im wmówią że bąk też zaraża i że grozi do 30 tysięcy kary za niezakładanie maski na perdelę. Koniec pandemii może nastąpić tak naprawdę nawet dziś jak ludzie się ruszą i zrobią porządek z systemowymi kundlami i ich mocodawcami Ale się nie ruszą. Bo są baranami. Policja i straż miejska zamiast łapać przestępców, to terroryzuje ludzi w centrach handlowych dzień przed wigilią. A te barany nic. Jednego złapią, a cała reszta przechodzi obojętnie. A powinni otoczyć i nakazać systemowym kundlom odpuścić i pospiesznie ewakuować się w kierunku dowolnym. Ale na to nie ma jaj, więc systemowe kundle sztuk 4 robią co chcą z kilku tysiącami ludzi. Obudźcie się i zacznijcie walczyć o siebie. Lepiej zginąć jako bojownik o wolność niż zdychać w niewoli systemu.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 28.12.2021 21:45
Niech to się już skonczy. Nie potrafię opisać słowami jak bardzo już mam tego cyrku dosyć.
odpowiedz
Nutella (Ocena: 1) 28.12.2021 14:42
Trzeba zacząć ludzi skutecznie leczyć, wtedy nie będzie żadnego problemu. Tę chorobę można łatwo wyleczyć ale się to celowo utrudnia. To wszystko słuzy do depopulacji, po co niby wypuścili tego zmutowanego wirusa? Żeby teraz ludzi ratować? Tylko idiota w to uwierzy
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie