Pewien mężczyzna przyjął aż 10 dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Powód? Szokujący!

Do zdarzenia doszło w Nowej Zelandii.
Pewien mężczyzna przyjął aż 10 dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Powód? Szokujący!
Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels
27.12.2021

Gdy w marcu 2020 roku świat zatrzymał się z powodu pojawienia się koronawirusa, wszyscy uczeni twierdzili, że jedynym sposobem, by wrócić do normalności jest wynalezienie skutecznej szczepionki przeciwko temu patogenowi. I choć naukowcom się to udało niemal po roku od wybuchu pandemii, produkt ten znacząco podzielił ludzi. Jedni chętnie przyjmują bowiem preparat i wierzą, że to właśnie antidotum na zaistniałą sytuację, drudzy ufają… bardziej teoriom spiskowym. Są jednak i tacy, którzy nastawiają ramię nie ze względu na zdrowie, a… chęć wzbogacenia się.

Przeczytaj też: Czy będzie czwarta i piąta dawka szczepionki? Pfizer nie ma wątpliwości

Nowa Zelandia – pewien mężczyzna przyjął na raz 10 dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi

Przykładem może być tutaj historia pewnego obywatela Nowej Zelandii. Mężczyzna przyjął 10 dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi. Jak to możliwe? Człowiek ten podszywał się pod inne osoby, a następnie w ich imieniu przyjmował zastrzyk. Prawdopodobnie pobierał za to pieniądze.

Zaznaczmy, że w taki sposób „śmiałek” naraził na niebezpieczeństwo nie tylko siebie (nie wiadomo do jakich skutków może prowadzić przyjęcie aż tylu preparatów na raz), ale także osobę, która zrezygnowała z opcji zaszczepienia, ale w systemie figurowała jako osoba, która przyjęła preparat.

Każdy, kto otrzymał więcej zastrzyków niż ich zalecana liczba, powinien natychmiast zgłosić się do lekarza […] Przyjmowanie szczepionki pod cudzym nazwiskiem naraża nie tylko osoby, które otrzymują więcej dawek, ale również te, które oficjalnie zostaną uznane za zaszczepione, chociaż w rzeczywistości nie otrzymały preparatu – apeluje Astrid Koornneef z nowozelandzkiego resortu zdrowia.

Dodajmy, że w Nowej Zelandii ponad 74% społeczeństwa jest w pełni zaszczepiona.

Polecane wideo

Horoskop: Ta data w 2022 roku będzie dla Ciebie najszczęśliwsza
Horoskop: Ta data w 2022 roku będzie dla Ciebie najszczęśliwsza - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 27.12.2021 20:29
Gdyby padł sztywny to nikt by o nim nie pisał:p
odpowiedz

Polecane dla Ciebie