Czy będzie czwarta i piąta dawka szczepionki? Pfizer nie ma wątpliwości

Dowiedz się więcej!
Czy będzie czwarta i piąta dawka szczepionki? Pfizer nie ma wątpliwości
Zdjęcie autorstwa Nataliya Vaitkevich z Pexels
13.12.2021

Odkąd tylko wybuchła pandemia, wszyscy eksperci zgodnie twierdzili, że jedynym sposobem, by szybko powrócić do tak zwanej normalności, będzie wynalezienie szczepionki. I mimo, że naukowcom udało się stworzyć skuteczne preparaty, nie wszyscy chętnie wyciągają dziś ramię, by przyjąć ten produkt. I choć teraz jesteśmy na etapie trzeciej dawki (dla tych co przyjęli J&J drugiej), już mówi się, że w przyszłości konieczne będzie wzięcie także czwartej i piątej…

Przeczytaj też: Czy Omikron zakończy pandemię?

Szczepienia przeciwko koronawirusowi – ile dawek trzeba będzie przyjąć?

Na ten moment największe zagrożenie epidemiczne stanowi dla nas Omikron. I dopóki on „kieruje” tą pandemią, może pojawić się sytuacja, w której dość szybko trzeba będzie myśleć nie tylko o przyjęciu trzeciej dawki, lecz także czwartek, a może i piątej. Dyrektor generalny firmy Pfizer, Albert Bourla, powiedział że szczepienie przeciwko koronawirusowi może być powtarzane nawet co roku, tak jak przy grypie. Istnieje też możliwość, że szczepienia trzeba będzie przyjmować nawet co 6 miesięcy.

Jeśli SARS-CoV-2 będzie uaktywniał się i pojawią się kolejne ogniska zakażenia, to będzie trzeba szczepić się tak, jak w przypadku grypy, czyli raz w roku. Jeśli zaś po wygaszeniu pandemii okaże się, że koronawirus nie uaktywnia się, nie atakuje ludzi, to będzie można przystopować ze szczepieniami – powiedział szef Pfizera.

Czy szczepionki Pfizer i BioNtech działają na wariant Omikron? Wyniki badań pod tym kątem dały dobre rezultaty. Z eksperymentów jasno też wynika, że trzy dawki działają na tę mutację tak, jak dwie na poprzednie odmiany. Dodajmy również, że w tej chwili Pfizer opracowuje produkt, który ma uderzać konkretnie w Omikron. Szczepionka ta ma być dostępna już w marcu 2022 roku.

Polecane wideo

Horoskop na Nowy Rok dla 12 znaków zodiaku
Horoskop na Nowy Rok dla 12 znaków zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (34)
Ocena: 4.41 / 5
gość (Ocena: 1) 16.01.2022 06:30
Kto to jest ten antyszczepionkowiec ? Jak mam wszystkie obowiązkowe szczepienia za wyjątkiem tej jednej jedynej namaszczonej to już jestem ? Jak mam dwie dawki a trzeciej nie wziąłem to też już czy jeszcze nie nie do końca ? Czy jak mam komplet a nie zgadzam się z segregacją ludzi to też już jestem ?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.12.2021 11:50
Czyli szczepionka nic nie zmieni, nie ma żadnej ostatniej prostej. Szkodzi na pewno, jak każda chemiczna interwencja med. w organizm. Szkoda, że tak nas okłamali.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.12.2021 21:06
Bawi mnie że wy anty szczepionkowcy macie takie przeświadczenie że nic was nie powali na ziemie, nie pozbawi życia. A kto wie czy śmierć jutro się o was nie upomni.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 15.12.2021 19:21
Wiecie dlaczego w Polsce jest taka duża śmiertelność w szpitalach na covid to wam powiem. Przekształca się zwykly szpital w covidowy np okulistyczny i co teraz jak myślisz przychodzą do niego anestezjolodzy i inni specjaliści od wirusów Tak powinna być ale tak nie jest zostają okuliści i wyobraź sobie że on nie umie podłączyć rurek respiratorze takich przypadków jest prawie 100% w przekształcanych szpitalach lekarze i pielęgniarki nieznający się na leczeniu płuc siedzą i płaczą nad konającym pacjentem dlatego jest taka śmiertelność u nas 700 w innych krajach od 2 razy większej ludności 40 zgonów dziennie
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 15.12.2021 15:37
Będzie i szósta i kolejne, dopóki będzie się to opłacało koncernom.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie