Akupunktura piękna – sposób na długą młodość potężnych Cesarzowych Chin

Nakłucia igłami w obrębie twarzy odbudowują właściwe ukrwienie i unerwienie skóry, co stymuluje komórki do procesów regeneracji, zwiększenia produkcji kolagenu oraz elastyny.
Akupunktura piękna – sposób na długą młodość potężnych Cesarzowych Chin
Fot. Unsplash (Antonika Chanel)
14.12.2021

Która z nas nie marzy o nieskazitelnej, gładkiej i promiennej cerze, bez trądziku, zmarszczek i cieni pod oczami? Od wieków sen z powiek spędza nam kwestia nieuchronnego starzenia się, na co sposoby ma rozwijająca się w szalonym tempie medycyna estetyczna.

Poza tym, co oferują nam gabinety kosmetologiczne, zauważalny jest również wzrost zainteresowania naturalnymi, holistycznymi terapiami mającymi wpływ na nasze zdrowie i wygląd. Jedną z nich, bardzo już rozwiniętych w Stanach Zjednoczonych, a wchodzącą wielkimi krokami na nasz rynek jest akupunktura kosmetyczna.

Akupunktura jest naturalną techniką leczenia wywodzącą się z Dalekiego Wschodu, uznawaną przez Światową Organizację Zdrowia. Polega na nakłuwaniu punktów akupunkturowych przy pomocy bardzo cienkich igieł w celu wywołania określanej reakcji w ciele. Działanie metody tłumaczy teoria o energii życiowej Chi, która krąży w naszym ciele meridianami.

Zobacz także: Budzisz się w środku nocy? Godzina, o której tak się dzieje, zdradza coś ważnego o Twoim stanie emocjonalnym

Akupunktura kosmetyczna

Jak akupunktura kosmetyczna przekłada się na odmładzanie twarzy?

Akupunktura kosmetyczna jest nieinwazyjnym zabiegiem polegającym na nakłuwaniu biologicznie aktywnych punktów akupunkturowych. Celem zabiegu jest poprawa kondycji skóry, zmniejszenie procesów starzenia oraz ich opóźnienie. Jest działem medycyny estetycznej opartym na holistycznych zasadach, traktujących ciało człowieka jako jednolitą całość.

Nakłucia igłami w obrębie twarzy odbudowują właściwe ukrwienie i unerwienie skóry, co stymuluje komórki do procesów regeneracji, zwiększenia produkcji kolagenu oraz elastyny. Zmniejszają napięcia mięśni mimicznych twarzy przy jednoczesnym zmniejszeniu kognitywnych napięć w ciele.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kasandra Kulma (@dietetyk.kasandrakulma)

Akupunktura kosmetyczna: Jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegach?

Upiększające możliwości zabiegów akupunktury zależą od zastosowanej techniki oraz rodzaju problemów skórnych, ale efekty mogą być naprawdę spektakularne. Działanie akupunktury to m.in.

• zapobieganie, zmniejszanie, a nawet likwidowanie zmarszczek mimicznych – na czole, bruzdach przy nasadzie nosa, wokół oczu oraz tzw. zmarszczek palacza (w ogół ust),

• poprawa owalu policzków za pomocą działania profilaktycznego, usunięcie tzw. opadających policzków i wyrównanie linii kości policzkowych,

• spotęgowanie przez nakłucia igieł produkcji elastyny i odbudowa warstwy kolagenowej, która polepsza jędrność skóry, a stymulacja receptorów nerwowych powoduje pobudzenie rozluźnionych dotąd włókien mięśniowych,

podciągnięcie kącików ust,

• zmniejszenie, a nawet likwidacja wtórnego podbródka,

• aktywacja limfodrenażu twarzy, który zmniejsza obrzmienia twarzy i opuchliznę dolnych powiek,

• poprawa kolorytu cery i jej ożywienie,

• dostarczenie tlenu oraz substancji odżywczych do komórek skóry,

• redukcja oraz usunięcia przebarwień i blizn potrądzikowych,

• leczenie trądziku z wykluczeniem ropiejących i otwartych zmian skórnych

Ponadto upiększające zabiegi akupunkturowe nie muszą dotyczyć tylko obszaru twarzy, coraz częściej obserwuje pozytywny efekt w zastosowaniu technik antycellulitowych, podnoszących piersi oraz powiększających usta.

Zobacz także: Czy Omikron zakończy pandemię?

Akupunktura kosmetyczna: Kto może skorzystać z zabiegu?

Akupunktura piękna jest świetną alternatywą dla osób zainteresowanych spowolnieniem i redukcją procesów starzenia obawiających się konwencjonalnych procedur z zastosowaniem substancji chemicznych lub ceniących naturalne, nieinwazyjne metody.

Warto pamiętać, że kolagen jest automatycznie wytwarzany i podlega ciągłej wymianie, polegającej na bieżącej regeneracji uszkodzonych tkanek. Z wiekiem organizm traci zdolność do odtwarzania włókien kolagenowych. Oznacza to, że więcej komórek kolagenu naturalnie obumiera, niż jest przez organizm produkowanych – zaczyna się to dziać już w okolicach 26 roku życia. Dlatego ważna jest prewencja już w młodym wieku, dzięki wcześnie wykonywanym zabiegom jesteśmy w stanie naturalnie przedłużyć piękno i młody wygląd.

Akupunktura kosmetyczna: Ceny

Koszty zabiegów rozpoczynają się od 150 zł, natomiast dzięki wkroczeniu akupunktury kosmetycznej na salony medycyny estetycznej i łączeniu technik modelowania twarzy, możemy obserwować wzrost cen i za zabiegi z użyciem igieł akupunkturowych zapłacić można nawet do 1000 zł.

Akupunktura kosmetyczna: Czy zabiegi są bolesne?

Pomimo kojarzących się z bólem nakłuć, wprowadzanie igieł akupunkturowych jest praktycznie bezbolesne, wiele pacjentów sygnalizuje odczucia wyciszenia i redukcji napięć w całym ciele. Zabiegi w obszarze twarzy, dekoltu i szyi korzystnie wpływają na układ nerwowy.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kasandra Kulma (@dietetyk.kasandrakulma)

Sława akupunktury w Hollywood

Akupunktura kosmetyczna bez wątpienia jest jedną z najbardziej obiecujących metod promowania zdrowia człowieka i pielęgnowania urody. Może być znaczącym narzędziem odmładzającym w gabinetach kosmetologicznych i zabiegiem przekonującym ceniących naturalne metody do korzystania z salonów medycyny estetycznej.

Metoda ta zyskała uznanie wśród celebrytów i gwiazd Hollywood takich jak, Lady Gaga czy Jessica Alba.

Po cotygodniowe informacje na temat jak w naturalny i holistyczny sposób dbać o siebie, zapraszam na mój profil @dietetyk.kasandrakulma

Kasandra Kulma
Specjalista Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Dietetyk

Polecane wideo

Najpiękniejsze świąteczne paznokcie, które dodadzą Ci szyku i blasku tej Gwiazdki
Najpiękniejsze świąteczne paznokcie, które dodadzą Ci szyku i blasku tej Gwiazdki - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
carramba (Ocena: 5) 16.03.2022 13:00
Ja bym sie troche bała akupunktury twarzy, chyba wole masaże + pod oczami to już w ogóle ;p
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 14.12.2021 23:24
Nareszcie coś naturalnego a nie wypełniacze zatrzymujące limfe, po których buzia wygląda jak wielka gąbka
odpowiedz

Polecane dla Ciebie