Czy Omikron zakończy pandemię?

Przeczytaj, dlaczego jest to prawdopodobny scenariusz.
Czy Omikron zakończy pandemię?
cottonbro/ pexels.com
11.12.2021

Niedługo miną dwa lata, odkąd żyjemy z pandemią w tle. I choć eksperci już na początku jej wybuchu mówili, że taka sytuacja będzie trwała przynajmniej dwa czy trzy lata, dziś trudno wyobrazić sobie rzeczywisty jej koniec – szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że co chwilę jesteśmy informowani o nowych wariantach koronawirusa. Niemniej okazuje się, że ostatnia mutacja może być dla nas właśnie światełkiem w tunelu. Jak to możliwe?

Przeczytaj też: Utrudnienia w podróżowaniu? WHO przestrzega, że mogą być większe, niż do tej pory

Czy Omikron zakończy pandemię koronawirusa?

Australijski epidemiolog, profesor Tony Blakely twierdzi, że Omikron, czyli najnowszy wariant koronawirusa, może pomóc pokonać pandemię. Jak to możliwe? Mutacja ta jest zdecydowanie bardziej zaraźliwa, ale jednocześnie też znacznie łagodniejsza, co oznacza mniej ludzi w szpitalach. Wirus ten już niebawem może stać się dominującą wersją (mówi się że już wkrótce wyprze Deltę). I gdyby ten wariant rzeczywiście zdominował zakażenia na świecie, realne jest, że pandemia skończy się, a Covid-19 będziemy traktować jak klasyczne przeziębienie.

Czy szczepionki, które dziś są dostępne na rynku, działają na Omikron? Tak, a potwierdziły to firmy Pfizer i BioNTech. Przypomnijmy, że nowa mutacja wywołuje takie objawy jak: silne zmęczenie, lekki ból głowy, bóle ciała i drapanie w gardle.

Polecane wideo

Astrolodzy z góry przepraszają, ale dla tych 3 znaków zodiaku rok 2022 wcale nie będzie udany...
Astrolodzy z góry przepraszają, ale dla tych 3 znaków zodiaku rok 2022 wcale nie będzie udany... - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 11.12.2021 15:38
Ludzie nie dali sie, dlatego koncza ta rzekoma pandemie. I bardzo dobrze! Dosc tego cyrku!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 11.12.2021 10:23
Kładę organ na Omikrona. I na PiS.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.12.2021 01:42
W alfabecie greckim jest jeszcze parę liter - aż do omegi. A potem nie wiem, co będzie. Oby nie chiński czy japoński. XD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie