Obowiązkowe szczepienia, zamknięcie klubów, nauka zdalna. Lista nowych obostrzeń w Polsce

Rząd zdecydował się na wprowadzenie nowych restrykcji ze względu na rosnącą liczbę zakażeń.
Obowiązkowe szczepienia, zamknięcie klubów, nauka zdalna. Lista nowych obostrzeń w Polsce
Fot. Unsplash
07.12.2021

Od kilku tygodni sytuacja pandemiczna w Polsce i na świecie ponownie nie napawa optymizmem. Zakażenia rosną w lawinowym tempie, dlatego rząd zdecydował się na wprowadzenie nowych restrykcji. Na wtorkowej konferencji przedstawił je minister Adam Niedzielski.

Polecamy także: Straszna wizja Wojciecha Glanca o 2022 roku. „Czas śmierci i chaosu”

Obowiązkowe szczepienia od 1 marca

Jedną z najważniejszych restrykcji będzie wprowadzenie obowiązku szczepień od 1 marca. Dotyczyć on będzie jednak tylko trzech grup społecznych: pracowników służby zdrowia, nauczycieli oraz służb mundurowych. Od 15 grudnia obowiązkowe będą natomiast testy na COVID-19 dla domowników osób zakażonych, również dla tych, którzy są zaszczepieni.

Nowe obostrzenia w Polsce od 15 grudnia

Minister zdrowia zapowiedział również, że od 15 grudnia zostaje wprowadzony limit osób w kościołach, restauracjach, hotelach, kinach, teatrach oraz obiektach sportowych z obecnych 50% do 30%. - Do tego limitu nie będą się wliczały osoby zaszczepione a organizator czy przedsiębiorca będzie musiał wykazać, że faktycznie sprawdza certyfikaty covidowe – informuje wprost.pl.

Dyskoteki i kluby zostaną zamknięte całkowicie, a od 31 grudnia do 1 stycznia w lokalach zamkniętych będzie się mogło bawić maksymalnie 100 osób, nie wliczając w to osób zaszczepionych.

Rząd ponownie wprowadza również naukę zdalną, która potrwa od 20 grudnia do 9 stycznia.

W transporcie publicznym będzie obowiązywał limit 75% dostępnych miejsc.

- Pojawią się także zmiany dla podróżnych. Od 15 grudnia wszystkie osoby, które przylatują do nas spoza strefy Schengen będą musiały okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa – podaje serwis.

Polecamy także: Jackowski ostrzega przed Bożym Narodzeniem: „Polska jest w bardzo niedobrej sytuacji”

Polecane wideo

Ten znak zodiaku szczepi się najczęściej, a ten - najrzadziej. Eksperci opracowali ciekawy ranking
Ten znak zodiaku szczepi się najczęściej, a ten - najrzadziej. Eksperci opracowali ciekawy ranking - zdjęcie 1
Komentarze (117)
Ocena: 4.73 / 5
gość (Ocena: 5) 16.12.2021 17:58
Polka zarażona Covidem złapana na testach z samolotu w Chinach napewno była zaszczepiona i ją w Polsce przepuścili na paszport covidowy i tak właśnie się zarażamy przez głupie prawo ale rząd tego nie piwie że zaszczepieni tak samo chorują i zagrażają ich obostrzenia się nie dotyczą bo by się już nikt nie zaszczepił taka polityka walka z wiatrakami
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.12.2021 19:08
Nie zaszczepionych zagrażają zaszczepieni do póki zaszczepieni będą utwierdzani w tym że są nieśmiertelni to zaraza będzie jak przed szepueniami
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.12.2021 13:23
18:29 nie roznos takich plotek moj znajomy zaszczepil potem zlapal covida i zachorowal i przechodzil tragicznie Ludzie nie generalizujcie ze po szczepieniach przechodzi sie lzej bo wprowadzacie innych w blad To jak przejdziesz zalezy chyba bardziej od odpornosci
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.12.2021 22:44
Ja jeszcze poczekam ze szczepieniem aż jakiś czas będzie można zaobserwować na innych czy nie ma skutków ubocznych. Pracuje i studiuje z domu, jak muszę gdzieś wyjść zakładam maskę i pamiętam o dezynfekcji więc wolę poobserwować jak to się rozwinie. Nie jestem antyszczepionkowcem, tylko jestem ostrożna i wolę się uczyć na swoich błędach niż cudzych. A na kina, kluby i restauracje kicham bo w pandemie nie korzystam z takich wyjść.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.12.2021 18:29
Nie zaszczepieni nas nie zagrażają bo jak się tylko stykną z covidem to zaraz leżą. Zagrażają nas głównie ci którzy to już przechorowali i zaszczepieni oni toprzechodzą łagodniej i po prostu roznoszą
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie