Jeśli budzisz się w nocy zawsze o tej samej porze, wiedz, że organizm próbuje Ci coś powiedzieć

Sprawdź, jakie znaki Ci wysyła.
Jeśli budzisz się w nocy zawsze o tej samej porze, wiedz, że organizm próbuje Ci coś powiedzieć
Zdjęcie autorstwa Marina Ryazantseva z Pexels
07.12.2021

Dobry i odpowiednio długi sen to nie tylko dawka zdrowia, ale i urody. Warto więc zadbać, by każdego dnia przesypiać ciągiem minimum 7 godzin. I jeśli raz na jakiś czas przebudzisz się w środku nocy, nie masz powodu do zmartwień. Jeśli jednak bez żadnego powodu będzie się to regularnie powtarzać i to o podobnych porach, wiedz, że twój organizm daje ci pewne sygnały. Jakie konkretnie?

Przeczytaj też: 3 błędy żywieniowe, które najczęściej popełniamy będąc na diecie

Przebudzenia w środku nocy – co mogą znaczyć?

Jeśli budzisz się w nocy czy nad ranem zawsze o podobnej porze to nie żaden duch… tylko twoje ciało. Warto wiedzieć, że jeśli wybudzasz się regularnie między 21:00 a 23:00, prawdopodobnie masz problemy z tarczycą. Skąd takie przekonanie? W pierwszej fazie snu organizm normuje gospodarkę hormonalną. Jeśli więc budzisz się już chwilę po tym, jak zaśniesz, najprawdopodobniej dzieje się tak, ponieważ nadnercza produkują adrenalinę, która cię pobudza.

Jeśli jednak budzisz się między 23:00 a 1:00, kłopoty mogą nadchodzić ze strony woreczka żółciowego. Taka sytuacja niekiedy wiąże się też ze stresem.

A co oznacza przebudzenie między 1:00 a 3:00 nad ranem? To czas, kiedy ciało oczyszcza się z toksyn. Za proces ten odpowiedzialna jest wątroba. Jeśli więc otwieracz często oczy o tej porze, wiedz, że organizm może mieć problem z detoksem.

Z kolei między 3:00 a 5:00 rano S.O.S wysyłają nasze płuca. A między 5:00 a 7:00 rano o pomoc woła jelito grube, które usuwa odpady z organizmu.

Co więc zrobić, gdy zauważysz te sygnały u siebie? Przede wszystkim udać się na kontrolę do lekarza i przeprowadzić badania. W tak zwanym międzyczasie warto pić dużo wody i ograniczyć niezdrowe jedzenie oraz używki. Odpowiednia dawka ruchu też okaże się pomocna.

Polecane wideo

Jej urodą zachwyca się 7 milionów followersów. „Ideał z Instagrama”
Jej urodą zachwyca się 7 milionów followersów. „Ideał z Instagrama” - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie