Ginekologia estetyczna w ArtesMed

Ginekologia estetyczna jest dość młodą dziedziną zabiegową, która opiera się na poprawie wyglądu, ale również funkcjonalności kobiecych narządów płciowych.
Ginekologia estetyczna w ArtesMed
31.08.2021

Wykorzystanie ginekologii estetycznej wiąże się z bardzo szerokim zakresem procedur. Mogą być one przeprowadzone za pomocą klasycznych metod chirurgicznych, jak i przy wykorzystaniu specjalistycznych laserów. Wiele kobiet boryka się z różnego rodzaju problemami, wynikającymi między innymi przez zmiany pojawiające się po porodzie naturalnym lub w trakcie przechodzenia okresu menopauzy. Często odbierają one satysfakcję z życia seksualnego lub są przyczyną kompleksów. Na szczęście pomocne mogą okazać się zabiegi ginekologii estetycznej. Na czym polegają? Dlaczego warto zdecydować się na placówkę ArtesMed Katowice?

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Ginekologia plastyczna i estetyczna cieszy się coraz większą popularnością. Skierowana jest ona dla kobiet, które borykają się z problemem nieprawidłowego wyglądu lub też funkcjonowania narządów płciowych. Często wiąże się to również bezpośrednio z brakiem akceptacji samego siebie. Czerpanie przyjemności z życia intymnego jest wówczas bardzo utrudnione, albo nawet niemożliwe. Ginekologia plastyczna wskazana jest w przypadku występowania wielu dolegliwości natury zdrowotnej. Zabiegi wykonywane są między innymi w przypadku spoczynkowego lub wysiłkowego nietrzymania moczu, patologicznej suchości pochwy, zbytniemu rozluźnieniu pochwy, przerostu warg sromowych lub zrastaniu się blizn powstałych w wyniku nacięcia krocza.

Jakie zabiegi wykonywane są w ramach ginekologii estetycznej?

Zabiegi ginekologii estetycznej wykorzystywane są do realizacji różnego rodzaju celów. Sporym zainteresowaniem cieszy się plastyka pochwy. Labioplastyka polega na korekcie warg sromowych, charakteryzujących się nieprawidłową budową. Kobiety borykające się z tym problemem, mogą mieć kłopoty w realizacji codziennych czynności, takich jak jazda na rowerze, bieganie lub odbywanie stosunków płciowych. Modyfikacja wielkości i kształtu warg sromowych mniejszych oraz większych, wpływa korzystnie na poprawę komfortu życia oraz samopoczucia. Zabiegi odbywają się w znieczuleniu miejscowym, natomiast technikę dobiera lekarz, w zależności od konkretnego przypadku.

Problemem bywa również wysiłkowe nietrzymanie moczu, które spowodowane jest osłabieniem mięśni dna miednicy i rozciągnięciem się cewki moczowej. Leczenie nietrzymania moczu jest koniczne w przypadku dużej grupy kobiet po 50-tym roku życia. W leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu, wykorzystywane są różne metody leczenia. Stosuje się ultradźwięki, laser CO2 lub nici ginekologiczne. Wybór odpowiedniego rodzaju terapii należy do lekarza.

Kobiety korzystają także z zabiegów usunięcia lub odtworzenia błony dziewiczej. Błonę usuwa się poprzez jej nacięcie i usunięcie fragmentów lub całości. Natomiast jej odtworzenie związane jest z naciągnięciem śluzówki i zszyciu jej fragmentów w całość. Nowoczesną i nieinwazyjną metodą, można również dokonać powiększenia punktu G. W trakcie zabiegu wstrzykiwany jest tłuszcz własny pacjentki lub też pochodna kwasu hialuronowego. Dzięki tej prostej czynności w znaczący sposób zwiększyć można swoje doznania seksualne. Zastosować można także plastykę warg sromowych, co z jednej strony wpływa korzystnie na ich wygląd, ale ma również wymiar zdrowotny. Odpowiednie wymodelowanie warg sromowych sprawia, że działają one w sposób ochronny na narządy, które położone są głębiej. W rezultacie ograniczają one ryzyko powstania infekcji, urazów i bólu w okolicach intymnych.

Sprawdzona placówka medycyny estetycznej

Śląsk jest miejscem, w którym znaleźć można wysokiej jakości placówkę, świadczącą usługi ginekologii plastycznej. Ginekologia estetyczna w ArtesMed, pozwala na skuteczne i bezpieczne usunięcie wielu dolegliwości, które wpływają na obniżenie komfortu codziennego życia. Najlepsi specjaliści posiadający fachową wiedzę i umiejętności wykonają zabiegi w komfortowych warunkach. Fachowe leczenie nietrzymania moczu lub labioplastyka warg sromowych, pozwolą w pełni cieszyć się satysfakcją z życia seksualnego. Zabiegi z użyciem lasera pozwalają na pozbycie się blizn powstałych po nacięciu krocza. Zmiany zachodzące w organizmie wpływają na stan fizyczny kobiety. Życie intymne jest niezwykle ważne i wpływa na komfort psychiczny. ArtesMed może pomóc w wielu kwestiach. Rewitalizacja warg sromowych, poporodowa plastyka krocza, odtworzenie błony dziewiczej, powiększenie punktu G, to tylko niektóre zabiegi z szerokiej oferty placówki. 

Ginekologia estetyczna niesie ze sobą ogromną ilość zalet. Zwykle są one mało inwazyjne i nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji. Oczywiście bardzo ważnym aspektem jest w tym przypadku wybór dobrej placówki. Sfery intymne są bowiem zdecydowanie bardziej delikatne oraz mniej odporne na uszkodzenia, infekcje i stany zapalne. Dlatego też ArtesMed będzie w tym przypadku najlepszym wyborem. Gwarantuje bowiem pełne bezpieczeństwo i osiągnięcie założonego rezultatu.

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.09.2021 18:25
polecam wejść na portal naturalna plodnosc . pl
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.09.2021 08:03
ginekologiczne szpatko dajki jak wam niewstyd chodzic do faceta ginekologa, przecież to zbok
odpowiedz

Polecane dla Ciebie