Tak może się skończyć uzależnienie od szpilek!

Duża część kobiet uwielbia buty na wysokim obcasie. Nogi są w nich smuklejsze, a sama właścicielka czuje się seksownie.
Tak może się  skończyć uzależnienie od szpilek!
18.12.2009

W szpilkach wyglądamy cudownie, wystarczy nauczyć się w nich chodzić (bo chodzenie na obcasach to pewna sztuka, umiejętność, którą trzeba posiąść), a każdy mężczyzna zwróci uwagę na piękne, smukłe nogi. Ortopedzi jednak są zdania, że piękno niekoniecznie idzie w parze ze zdrowiem. Czym grozi częste chodzenie w butach na wysokim obcasie?

Szpilki to przede wszystkim wyrok dla kręgosłupa, zaczynając od różnorodnych schorzeń kręgosłupa, kończąc na zwichnięciach nóg. Gdy chodzimy na szpilkach, ciężar ciała przenosi się na palce, które muszą podtrzymać całe ciało. Powoduje to opuchliznę nóg i bolesne przykurcze. Kolejnym schorzeniem, jakie powodują szpilki są bóle krzyża, żylaki a nawet migrena! Nie zapomnij o halluksach, które zniekształcają nogi oraz zerwanych połączeniach nerwowych.

Jak dać kręgosłupowi czas na odpoczynek? Nie musisz rezygnować ze szpilek. Warto zredukować  ich używanie do minimum, tylko na specjalne okazje. Nie tylko w szpilkach możemy czuć się seksownie i kobieco. Płaskie buty również mogą wyglądać ładnie.

Natalia Olszewska

Zobacz także:

Rajstopy z diamentami – hit czy kit?

Błyszczące rasjtopy to doskonała ozdoba nie tylko do obcasów

Trend dnia: Skarpetki

Skarpetki do szpilek? To najnowszy trend! 

 

Polecane wideo

Komentarze (143)
Ocena: 4.97 / 5
olkaaa (Ocena: 1) 16.08.2018 16:23
1. STEK BZDUR 2. NA PLASKIM NIE DA SIE WYGLADAC ELEGANCKO I LADNIE ...to tak jak droga limuzyna bez felg. 3. CHODZE CALE ZYCIE W SZPILKACH .. MAMA TEZ.. i NIC NAM SIE NIE DZIEJE
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.03.2011 11:48
wymienione w artykule schorzenia nie są tylko skutkiem chodzenia na wysokich obcasach. znaczenie mają także uwarunkowania genetyczne, budowa ciała czy właśnie jakość obuwia. ja chodzę w szpilkach od kilku lat i nie mam problemów ze zdrowiem :) pozdrawiam wszystkie kobiety kochające szpilki :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.09.2010 13:45
No właśnie do końca tak nie jest. Szpilki, nawet te najwygodniejsze mogą być przyczyna powstawania np. haluksów, a to już poważny problem. Można oczywiście usunąć to nieprzyjemne schorzenia,zajmują się czymś takim kliniki chirurgi plastycznej takie jak np. IQ Medica, ale nie ma co się oszukiwać, że zniknie to całkiem po smarowaniu maścią czy jakimś innym preparatem. Może to nieco pomóc, może zmniejszyć uczucie dyskomfortu, ale problem całkowicie nie zniknie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.01.2010 15:58
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.01.2010 01:34
jeżeli dba się o stopy szpilki nie powodują negatywnych skutków zdrowotnych
odpowiedz

Polecane dla Ciebie