Guma do żucia może zabić!

Pewien Ukrainiec stracił życie przez gumę do żucia. Gdy jego rodzina odkryła zwłoki, chłopak leżał na ziemi, a jego twarz w niczym nie przypominała swojego poprzedniego wyglądu…
Guma do żucia może zabić!
15.12.2009

Gdyby wierzyć  reklamom, guma do żucia może skutecznie chronić zęby. Czy tak jest w rzeczywistości? Producenci, oprócz efektu przeczyszczającego, nie informują o innych, możliwych skutkach ubocznych. A niektóre z nich mogą być bardzo poważne… Szczególnie jeśli składniki gumy połączy się z dziwną substancją chemiczną.

Media donoszą  o fatalnym zdarzeniu, do jakiego doszło na Ukrainie. Wszystko wskazuje na to, że 25-letni student zmarł w wyniku obrażeń spowodowanych przez… gumę do żucia. Vladimir Likhonos był w odwiedzinach u swoich rodziców. W pewnym momencie rodzina usłyszała niepokojący dźwięk. Kiedy weszli do jego pokoju, chłopak leżał na ziemi, a jego twarz w niczym nie przypominała swojego poprzedniego wyglądu. Była poważnie zniekształcona, a szczęka wyraźnie się przesunęła.   

Przybyli na miejsce lekarze próbowali opatrzyć rany chłopaka. Niestety, nie udało im się go uratować. Zmarł. Jedna z rosyjskich agencji informacyjnych podała, że w jego ustach wykryto gumę do żucia, która zawierała niezidentyfikowaną substancję. Śledczy dowiedzieli się, że student lubił zanurzać gumę w kwasku cytrynowym. Jako, że był studentem chemii, całkiem możliwe, że w czasie wykonywania eksperymentu, zanurzył gumę w zupełnie innym, groźnym proszku. To on mógł doprowadzić do wybuchu w ustach Vladimira.

Władze czekają  teraz na wyniki badań, które mają ostatecznie potwierdzić, jaka substancja chemiczna znalazła się w ustach Likhonosa. Miejmy  nadzieję, że podobnych wynalazków nie znajdziemy w sklepach i robienie balonów nadal pozostanie bezpieczne.

Patryk Latacz

Zobacz także:

Żucie gumy poprawia pamięć

Jeśli uwielbiasz żuć gumę, a na dodatek musisz non stop wytężać swój umysł w pracy lub w szkole, mamy dla ciebie dobre wieści!

Co musisz wiedzieć przed założeniem aparatu? 

Cena aparatu metalowego na górne i dolne zęby to około 3 tysiące złotych.

Polecane wideo

Komentarze (153)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.12.2010 01:10
Oj tam, może zabić albo może dać wyjazd do Rio, jak w tym konkursie Airwaves
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.10.2010 14:49
Ja mam 18 i ślub w czerwcu w przszlym roku..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.10.2010 14:28
I co z tego? Wyznaczona data ślubu to nie ślub i wszystko może się zmienić :].Wpieniasz mnie cholernie ku*wa mać!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.04.2010 18:29
Co za tytuły?! To nie guma do żucia może zabić. Chłopaka zabiły związki chemiczne i tyle! Nie guma
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.03.2010 16:10
ale ty jesteś wku*ca... serio g*no mnie to obchodzi ile masz lat i kiedy slub
odpowiedz

Polecane dla Ciebie