Mężczyźni zdradzili coś bardzo niepokojącego na temat swoich zwyczajów. Chodzi o higienę

Przyznaje się do tego aż co piąty facet.
Mężczyźni zdradzili coś bardzo niepokojącego na temat swoich zwyczajów. Chodzi o higienę
Fot. iStock
19.06.2021

Nie tak dawno temu pisaliśmy o tym, że pandemia koronawirusa, przymusowy lockdown i praca zdalna zmieniła nasze zwyczaje także jeśli chodzi o higienę osobistą. Z badań wynika, że w tej nowej rzeczywistości większość z nas myła się rzadziej, ale zdaniem ekspertów wcale nie była to taka zła rzecz. 

Zobacz również: W pandemii myjemy się o wiele rzadziej, mówią badania. Ale... „przez to stajemy się czyściejsi”

Mimo to regularna i dokładna higiena pewnych obszarów ciała wydaje się kluczowa i trudno sobie wyobrazić, żeby ją zaniedbywać. Niestety okazuje się, że wiele osób ma z tym problem. Potwierdzają to najnowsze badania przeprowadzone wśród mężczyzn, które zdradziły coś bardzo niepokojącego, a wręcz odpychającego. 

Higiena intymna mężczyzn. Jak często mężczyźni myją genitalia? 

Chodzi o ankietę przeprowadzoną przez serwis thedermreview.com. Wzięło w niej udział tysiąc mężczyzn, którzy odpowiadali na pytania odnośnie higieny intymnej, a konkretnie tego, jak często myją genitalia. 

Niestety wyniki badania pozostawiają sporo do życzenia. Okazało się, że 21,6 proc. pytanych mężczyzn myje okolice intymne tylko raz na parę dni (1-2 razy w tygodniu), a nawet rzadziej. 

Rzadkie mycie genitaliów powoduje nie tylko nieprzyjemny zapach, ale także jest pożywką dla bakterii, które mogą powodować różne bóle i infekcje 

- komentowała biochemiczka Elle MacLeman w rozmowie z portalem thesun.co.uk. 

Nieco lepsza wiadomość brzmi, że 39,7 proc. ankietowanych mężczyzn myje swoje okolice intymne raz dziennie. Z kolei 38,7 proc. pytanych powiedziało, że oddaje się tej czynności dwa razy dziennie, co zdaniem ekspertki również może mieć niekorzystne konsekwencje. 

Skóra w tym rejonie ciała jest bardzo delikatna, a mycie częstsze niż raz dziennie może spowodować podrażnienia, suchość i swędzenie. 

Z badania wynika również, że aż 60 proc. mężczyzn myje genitalia w nieprawidłowy sposób. 

Ciepła woda jest jak najbardziej w porządku, ale jeśli wolisz, możesz też używać delikatnego mydła albo żelu pod prysznic 

- wyjaśniała Elle MacLeman. 

Co sądzicie o takich wynikach badań? 

Zobacz również: Zaskakująca rzecz, którą absolutnie powinnaś zrobić po wyjściu z kąpieli. Chodzi o... palce u stóp

Polecane wideo

Tak dziś wygląda chłopiec z opakowania Kinder Czekolady. Teraz to dorosły (i przystojny!) mężczyzna
Tak dziś wygląda chłopiec z opakowania Kinder Czekolady. Teraz to dorosły (i przystojny!) mężczyzna - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 4.84 / 5
gość (Ocena: 5) 21.06.2021 13:00
Ja bym z takim brudasem nie była nigdy w życiu. Na szczęście mojemu nie trzeba powtarzać, żeby się umył.
odpowiedz
Karola (Ocena: 5) 21.06.2021 11:23
Nie jest to przyjemne. Niestety są ludzie którzy o to nie dbają zarówno mężczyźni jak i kobiety. My mamy zamontowaną w łazience deskę myjącą uspa. Korzystam z niej pewnie częściej niż mąż, lubię czuć świeżość.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.06.2021 16:56
Lubię ser z napletka 😋
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.06.2021 23:55
A później ci sami faceci narzekają, że kobietę często boli głowa, i że to niby z kobietami jest coś nie tak. Nie panowie, kobiety po prostu nie odczuwają przyjemności w seksie z brudasami czy seksualnymi egoistami(bo takich też wielu). Już lepiej samemu sprawiać sobie przyjemność niż pozwalać się traktować jak dmuchana lalka przez jakiegoś brudasa co nawet kilku minut dziennie nie potrafi poświęcić na umycie sprzętu. 🤢
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 19.06.2021 23:50
Całe szczęście, że trafiłam na takiego, który nie ma problemu z higieną... 🙄
odpowiedz

Polecane dla Ciebie