Zaskakująca rzecz, którą absolutnie powinnaś zrobić po wyjściu z kąpieli. Chodzi o... palce u stóp

Kto by pomyślał?
Zaskakująca rzecz, którą absolutnie powinnaś zrobić po wyjściu z kąpieli. Chodzi o... palce u stóp
Fot. iStock
28.05.2021

Każda z nas ma swój własny rytuał jeśli chodzi o kąpiel i pielęgnację. Niektóre dziewczyny preferują szybki prysznic, inne wolą relaksować się w wannie. Z kolei po umyciu część osób woli, aby ich włosy schły swobodnie, a inni obowiązkowo sięgają po suszarkę. 

Zobacz również: W pandemii myjemy się o wiele rzadziej, mówią badania. Ale... „przez to stajemy się czyściejsi”

Jednak zdaniem ekspertów głowa to nie jedyna część ciała, na którą po kąpieli powinniśmy skierować strumień ciepłego powietrza. Przekonują, że równie istotne jest używanie suszarki wobec... palców u stóp. Dlaczego zdaniem specjalistów to takie ważne? 

Suszenie stóp suszarką do włosów zapobiega grzybicy?Fot. iStock

Suszenie stóp suszarką do włosów zapobiega grzybicy? 

Jak wyjaśnia podolog Ivar Roth w rozmowie z portalem glamourmagazine.co.uk, suszenie palców u stóp suszarką po wyjściu z kąpieli lub spod prysznica zapobiega grzybicy stóp. To dlatego, że grzyb rozwija się przede wszystkim w wilgotnym środowisku. Osuszenie go hamuje jego rozwój. 

Kiedy pozwalamy stopom schnąć swobodnie, musi minąć nawet 30 minut zanim kąciki paznokci i przestrzeń między palcami stanie się zupełnie sucha, a to właśnie w tych miejscach najczęściej pojawia się grzyb, wyjaśnia dr Roth. Użycie suszarki skraca czas schnięcia do zaledwie minuty czy dwóch, a więc ryzyko rozwoju grzybicy znacznie maleje. 

Specjalista odradza jednak suszenie palców u stóp suszarką osobom, które są wrażliwe na wysokie temperatury. Radzi też zachować szczególną ostrożność podczas wykonywania tej czynności, tak aby nie nabawić się oparzeń. 

Zobacz również: Bierzesz prysznic wieczorem czy rano? Eksperci tłumaczą, jaka pora jest najlepsza

Polecane wideo

Uznano ją za właścicielkę największych policzków na świecie. Jak wygląda dzisiaj?
Uznano ją za właścicielkę największych policzków na świecie. Jak wygląda dzisiaj? - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 4.5 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 29.05.2021 00:04
Po kąpieli powinno się chodzić nago po domu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.05.2021 18:46
Ja suszę włosy, twarz, stopy . Uwielbiam ciepło. Opłaty za prąd nie są drogie . Twarz po suszeniu jest ciut śniada. Włosy są świecące, ale pod koniec suszenia ,zimny nawiew powietrza . Ciepło leczy tyle chorób.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 28.05.2021 09:52
Co za bzdura. 🙄 żeby zminimalizować ryzyko grzybicy to trzeba unikać chodzenia boso po miejscach, w których chodzą inni ludzie, którzy mogą być zakażeni, tzn. w szatni na basenie czy siłowni zakładamy klapki, albo jak leżymy w szpitalu to też prysznic bierzemy w klapkach. Nogi myjemy codziennie, robimy podstawowe badania i unikamy chińskich plastikowych skarpet i butów, w których stopy się wręcz gotują. Suszenie stóp suszarką da nam tyle, że będziemy mieć wyższe rachunki za prąd.
zobacz odpowiedzi (1)
Hahah (Ocena: 5) 28.05.2021 09:34
Na języku też można mieć grzybicę, a że język ciągle jest wilgotny to polecam suszyć go suszarką 24h/7 tak żeby uniknąć grzybicy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.05.2021 09:29
Sposob jest taki zeby po kapieli nie zakladac od razu skarpet, no. przy czyszczeniu zebow lub innych czynnosciach stopy same wysnal
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie