Ile osób NAPRAWDĘ zmarło na COVID-19?

Wyjątkowo przygnębiająca statystyka.
Ile osób NAPRAWDĘ zmarło na COVID-19?
Fot. pexels (Anna Shvets)
20.05.2021

Kiedy w grudniu 2019 roku koronawirus pojawił się w Azji, a kilka tygodni później rozlał na inne kontynenty, nikt nie był w stanie przewidzieć, jak tragiczny okaże się on w skutkach. Mnożące się zachorowania, sparaliżowana służba zdrowia, zamrożenie gospodarki, a przede wszystkim wszechobecna śmierć – wszystko to odcisnęło piętno na naszej codzienności.

Choć z oficjalnych statystyk wynika, że na COVID-19 zmarło 3,5 mln ludzi na świecie, uczeni z Seatlle alarmują, że w rzeczywistości ofiar jest nawet... dwukrotnie więcej. Skąd wzięły się tak miażdżące dane?

Zobacz także: Amerykański badacz złamał kod Biblii. „Koniec świata zaczął się w 2021 roku i potrwa 3 lata”

Ile osób zmarło na koronawirusa?

- „Nadliczbowe zgony” badacze z Institute for Health Metric and Evaluation (IHME), wydziału Akademii Medycznej w Seattle, dodali do siebie z całego świata z okresu marzec 2020-maj 2021. Istniała bowiem spora „nadwyżka”, wynikająca z różnicy pomiędzy liczbą zgonów odnotowaną w trakcie pandemii i liczby zgonów z poprzednich lat – podaje serwis planeta.pl.

W przypadku USA w okresie marzec 2020-maj 2021 na COVID-19 oficjalnie zmarło 574 tys. osób. Z danych wynika jednak, że w tym czasie śmiertelność była dużo wyższa - umarło nawet 905 tys. osób więcej niż w latach poprzednich. Równie niepokojące dane dotyczą innych państw:

Hiszpania: 85 tys. vs 123 tys. (brakuje 38 tys. zgonów)
Niemcy: 83 tys. vs 120 tys. (brakuje 37 tys. zgonów)
Francja: 105 tys. vs. 132 tys. (brakuje 27 tys. zgonów)
Wielka Brytania: 150 tys. vs 209 tys. (brakuje 59 tys. zgonów)
Włochy: 121 tys. vs 175 tys. (brakuje 54 tys. zgonów)
Polska 68 tys. vs. 149 tys. (brakuje 81 tys.)

Analizując te liczby, warto zdać sobie sprawę z bardzo ważnej kwestii. - Wśród ofiar koronawirusa są nie tylko osoby zmarłe na Covid-19, ale również te, które odeszły przez niewydolność systemu służby zdrowia, zaistniałą właśnie przez pandemię. Każda osoba, która przez to nie otrzymała odpowiedniej pomocy - jest pośrednią ofiarą Covid-19 – podsumowuje serwis.

Jak myślicie, kiedy wrócimy do normalności, którą znaliśmy przed wybuchem pandemii?

Polecamy także: Jackowski radzi przygotować się na najgorsze: „Obym się mylił”

Polecane wideo

Z powodu nosa przezywają ją „Pinokio”. Mimo nieudanej operacji nie zamierza się dłużej ukrywać
Z powodu nosa przezywają ją „Pinokio”. Mimo nieudanej operacji nie zamierza się dłużej ukrywać - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Kasiaaaa (Ocena: 5) 20.05.2021 12:18
To smutne, przerażające, ale prawdziwe, warto mieć świadomość i wspierać organizm jak się da, ja od początku pandemii zmieniałam dietę, zrezygnowałam z cukru, zamiast kawy napary ziołowe, a szczególnie herbatka na odporność z fitoapteki, z jeżówką purpurową, czuję się mocniejsza i nie dam się żadnej chorobie!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie