Liposukcja - na czym polega odsysanie tłuszczu?

Chociaż liposukcja rzeczywiście pozwala wymodelować określone partie ciała, nie jest metodą odchudzającą i nie może zastąpić zdrowego trybu życia.
Liposukcja - na czym polega odsysanie tłuszczu?
Fot. mat. partnera
22.12.2020

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, wydaje się szybkim i prostym sposobem na szczupłą sylwetkę. Chociaż liposukcja rzeczywiście pozwala wymodelować określone partie ciała, nie jest metodą odchudzającą i nie może zastąpić zdrowego trybu życia. Sprawdź, na czym polega liposukcja.

Co to jest liposukcja?

Pytanie brzmi “co to jest liposukcja”, jednak zacznijmy od tego, czym liposukcja nie jest.

Liposukcja nie jest sposobem leczenia otyłości. To też żadna metoda odchudzania. Odsysając tłuszcz z brzucha czy ud, nie pozbędziesz się nadprogramowych kilogramów. Mimo to, jest to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów modelujących. O popularności przesądzają efekty.
Dzięki liposukcji zredukujesz pojedyncze poduszki tłuszczowe i poprawisz prezencję sylwetki. Znikną boczki, zakłócające harmonijny wygląd, zmniejszy się obwód w talii. To rozwiązanie dla wszystkich, którzy walczą z opornie nagromadzonym tłuszczem, którego nie da się pokonać ani ćwiczeniami, ani dietą.

Liposukcję wykonuje się w różnych obszarach ciała. Wskazaniem do zabiegu są nie tylko fałdki na brzuchu i bryczesy, lecz również inne problematyczne miejsca: podbródek, szyja, ramiona. Zabieg jest przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Odsysanie tłuszczu u mężczyzn często wykonywane jest w leczeniu ginekomastii - przerostu gruczołu piersiowego.

Na czym polega liposukcja?

Dokładny przebieg liposukcji zależy od metody odsysania tłuszczu. Istnieje ich przynajmniej kilka. Liposukcję w Centrum DER-MED w Katowicach przeprowadza się przy pomocy specjalnych kaniul i strumienia wody. Taką metodę odsysania tłuszczu nazywa się liposukcją wodną (WAL - ang. Water Jet Assisted Liposuction). Stosuje się do niej nowoczesne urządzenie Body Jet.

Zabieg zaczyna się od podania znieczulenia miejscowego. Następnie chirurg przeprowadza niewielkie nacięcie w skórze, przez które wprowadza się dwukanałową kaniulę. Jest to cienka, elastyczna, tępo zakończona rurka wykorzystująca siłę podciśnienia. Z jej pomocą aplikuje się roztwór wodny, składający się z soli fizjologicznej i znieczulającej lidokainy. Wprowadzany pod skórę pulsacyjny strumień wody uderza w tkankę tłuszczową, rozbijając ją i upłynniając. Choć skutecznie rozluźnia zabite komórki tłuszczowe, jest bezpieczny dla innych struktur tkankowych - naczyń krwionośnych, nerwów, łączeń. Woda wypływająca z kaniuli rozpryskuje się jak wachlarz, dlatego nie rozrywa tkanek, lecz jedynie złogi tłuszczu przeznaczone do usunięcia. To sprawia, że liposukcja wodna uznawana jest za jedną z łagodniejszych i bezpieczniejszych metod odsysania tłuszczu, choć równie skuteczną jak pozostałe. Liposukcja trwa, w zależności od rozległości zabiegu, dwie-trzy godziny. Ostatnim etapem jest założenie opatrunku i ubrania uciskowego. Po tym pacjent odpoczywa w gabinecie, a następnie może wrócić do domu.

Rekonwalescencja po wodnej liposukcji jest krótkotrwała i nieuciążliwa. To różni ją od tradycyjnych metod odsysania tłuszczu, które unieruchomiały pacjenta na długie tygodnie. Osoby, które przekonały się na własnej skórze, na czym polega liposukcja Body Jet, przeważnie wracały do pełnej formy po upływie miesiąca. Oczywiście w tym czasie należy stosować się do zaleceń pozabiegowych.

Co jeszcze warto wiedzieć o liposukcji?

Liposukcja może być stosowana zarówno u osób korpulentnych, jak i szczupłych, które borykają się z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową. Kondycja skóry po zabiegu zależy od kilku czynników - obszaru zabiegowego, ilości odessanego tłuszczu, a także cech indywidualnych pacjenta. Po liposukcji Body Jet w Centrum DER-MED rekomenduje się zabiegi Endermologie, które ujędrniają i wygładzają wyszczuplony obszar skóry.

• Tkankę tłuszczową pobraną metodą liposukcji Body Jet można wykorzystać do wypełnienia ubytków tkankowych - powiększenia piersi, wymodelowania pośladków.

• Każdy zabieg estetyczny musi być poprzedzony konsultacją ze specjalistą. Po kwalifikacji do rozpoczęcia danej terapii pacjent wykonuje zlecone badania, a jeśli ich wyniki są prawidłowe, przygotowuje się do liposukcji zgodnie z zaleceniami lekarza.

Artykuł sponsorowany

Narzeka na „zawistne koleżanki”. Podobno wszystkie zazdroszczą jej urody
Narzeka na „zawistne koleżanki”. Podobno wszystkie zazdroszczą jej urody - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie