Przyjmiesz szczepionkę na COVID-19, kiedy będzie już dostępna w Polsce? (SONDA)

Szczepienia mają być darmowe i dobrowolne. Zaszczepisz się na koronawirusa?
Przyjmiesz szczepionkę na COVID-19, kiedy będzie już dostępna w Polsce? (SONDA)
Fot. Unsplash (Daniel Schludi)
04.12.2020

Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Polska podpisała umowę na zakup szczepionek, które mają skutecznie chronić przed koronawirusem. Jak wyjaśnił, do naszego kraju trafi 45 mln dawek od trzech firm farmaceutycznych: Pfizer BioNTech, Johnson&Johnson oraz AstraZeneca.

Zobacz także: Powstaje Ośrodek leczenia psychicznych zaburzeń pocovidowych. Będziemy pierwszym krajem w Europie

Kiedy szczepionki na COVID-19 będą dostępne w Polsce?

- Są widoki, aby już od lutego rozpoczęły się szczepienia przeciw koronawirusowi, ale czekamy na ostateczne decyzje Europejskiej Agencji Leków – powiedział premier. Wyjaśnił również, że szczepionki będą darmowe, dobrowolne i dwudawkowe.

Osoba chętna na przyjęcie szczepienia przeciw COVID-19 najpierw będzie musiała się zarejestrować, zgłosić do punktu szczepień, a po 21 dniach przyjąć drugą dawkę (za drugim razem już bez konieczności rejestracji).

- W pierwszej kolejności szczepienia będą dla wszystkich służb medycznych, następnie dla mieszkańców domów opieki społecznej i służb mundurowych. Następnie dla osób powyżej 65. roku życia – dodał Mateusz Morawiecki.

W Polsce nie brakuje osób, które są sceptycznie nastawione do szczepień. A Ty po której stronie stoisz? Zaszczepisz się, kiedy już będziesz miała taką możliwość? Zagłosuj w naszej sondzie:

SONDA
Zamierzasz zaszczepić się na COVID-19?
Zamierzasz zaszczepić się na COVID-19?

Polecane wideo

Z twarzą tej dziewczyny dzieje się coś zdumiewającego, kiedy otwiera usta
Z twarzą tej dziewczyny dzieje się coś zdumiewającego, kiedy otwiera usta - zdjęcie 1
Komentarze (27)
Ocena: 4.7 / 5
osa (Ocena: 5) 15.04.2021 14:28
jak będę chciała popełnić samobójstwo to się zgłoszę na szczepienie
zobacz odpowiedzi (1)
Nutella (Ocena: 5) 05.12.2020 13:24
Nie jestem antyszczepionkowcem ale na pewno nie zaszczepię się na covid z 3 powodów. 1. Szczepionka powstała za szybko, niewiadomo co w niej jest i jak wpłynie na ludzki organizm a efekty uboczne mogą wyjść nawet za kilka lat, na dodatek jest to szczepionka mRNA jakiej jeszcze nie było do tej pory. Nie będę ryzykować swojego zdrowia. 2. Covid19 ma bardzo niską śmiertelność więc dla mnie osoby młodej większe ryzyko niesie szczepionka niż koronawirus 3. Wokół tej całej pandemii jest tyle kłamstw i niejasności, że nie mam zaufania, że ktoś chce dla nas dobrze i ochronić nasze zdrowie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.12.2020 21:00
jak jej będzie 10 ml jak na zdjęciu, to nie xD
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.12.2020 19:36
Razem ze szczepionką będą czipować ludzi jak psów. Po co ta walka o 5G była? Bo przecież nie po to żeby komuś Netflix szybciej działał tylko po to żeby przepustowość sieci była wystarczająca do przesyłania danych z czipów.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 04.12.2020 12:45
Nanoczip powodujący bezpłodność obowiązkowo w zawiesinie z płodów po aborcji... Ja pier... Ten naród idiocieje w zastraszającym tempie...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie