„To trudne, ale konieczne”. Naukowiec zdradził, ile może potrwać kolejny lockdown

Młody ekspert z Uniwersytetu Leicester w Wielkiej Brytanii proponuje jeszcze dalej idące obostrzenia.
„To trudne, ale konieczne”. Naukowiec zdradził, ile może potrwać kolejny lockdown
Fot. Unsplash
04.12.2020

2020 rok przejdzie do historii jako czas niepewności. Od wielu miesięcy walczymy z pandemią i próbujemy ustrzec się przed zakażeniem, dlatego z nadzieją spoglądamy w przyszłość. Wierzymy, że 2021 będzie pod tym względem bardziej łaskawy, a dzięki szczepionce sytuacja znowu wróci do normy.

Zobacz również: Niepokojąca przepowiednia polskiego jasnowidza. Taki ma być 2021 rok

Marne na to szanse - twierdzi ekspert z Uniwersytetu Leicester w Wielkiej Brytanii. Młody naukowiec analizuje sytuację związaną z koronawirusem i nie ma dobrych wieści. Z opracowanego przez niego modelu wynika, że konieczne są jeszcze dalej idące obostrzenia.

Luthais McCash chce nas zamknąć w domach na… kolejny rok!

koronawirus

Kolejny lockdown

Musimy zatrzymać wszystko. Potrzebujemy 12-miesięcznego lockdownu. Zdaję sobie sprawę, że będzie to miało ogromny wpływ na dochody ludzi, ich życie, ale jest to potrzebne. To wystarczająco dużo czasu, aby znacznie zredukować ruch i umożliwić stłumienie wirusa. Mówię to, patrząc na tempo infekcji i analizy zachowania. Nie jestem wirusologiem ani immunologiem, ale jestem naukowcem, którego pasjonują dowody empiryczne

- cytuje jego słowa fakt.pl.

Według 26-latka wcześniej wprowadzone obostrzenia poluzowano zdecydowanie zbyt szybko, dlatego epidemia się przeciąga.

Zobacz również: 7 niepokojących przepowiedni na 2021 rok. Wizjonerzy są wyjątkowo zgodni

stay home

Ile potrwa pandemia?

Myślę, że ludzie powinni zachować dystans społeczny, nosić maski, być czujnym, nie narażać innych. W tej chwili ludzie nie przestrzegają zasad. W lutym nastąpi silny wzrost liczby przypadków. Do lata nastąpi kolejna blokada. W marcu mówiłem, że będziemy się z tym zmagać przez co najmniej 2 lata, a teraz minęło już 8 miesięcy. To będzie cykliczne - chyba że coś z tym zrobimy

- tłumaczy.

Genialny naukowiec, jak określają go brytyjskie media, z dystansem podchodzi do szczepionki. Po pierwsze - trudno ocenić dziś jej skuteczność. A po drugie - ilu ludzi zdecyduje się ją przyjąć. Z tego powodu raczej szybko nie wrócimy do normalności.

Zobacz również: „Pandemia to były tylko ćwiczenia”. Wizja Jackowskiego ma się spełnić na dniach

Polecane wideo

Horoskop miłosny na grudzień
Horoskop miłosny na grudzień - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.12.2020 08:17
W imieniu Jezusa Chrystusa ja gromie wszelkie wirusy. Boże dotykaj wszystkich psełdo proroków, tych którzy wyrokują nad krajem zagładę premień myślenie by opamiętali się w swoich działaniach.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.12.2020 12:51
Niech się sam pseudonaukowiec zamknie w domu i nosi maski. Chcemy iść normalnie do lekarza! A nie telesreleporady
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.12.2020 01:36
A ja proponuje cos innego. Przestac robic testy! I nagle sie okaze, ze zadnej epidemii nie ma! ani pandemii. Wszyscy beda zyc normalnie i beda w stanie znow leczyc swoje choroby normalnie u lekarza, ktory przyjmie w gabinecie.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie