Do końca marca aż tylu Polaków zarazi się koronawirusem. Alarmująca prognoza

Ta liczba szokuje.
Do końca marca aż tylu Polaków zarazi się koronawirusem. Alarmująca prognoza
Fot. iStock
23.10.2020

Na chwilę obecną Polska przegrywa walkę z drugą falą koronawirusa. Praktycznie każdego dnia służy zdrowia informują o kolejnych, rekordowych liczbach nowych zakażeń. Dziś przybyło ich aż 13,5 tys., w związku z czym rząd wprowadza kolejne restrykcje. Jednocześnie eksperci prognozują, że w przyszłym tygodniu możemy mieć do czynienia z liczbą nawet 25 tys. zakażeń dziennie. 

Zobacz również: Padł dobowy rekord zachorowań na COVID-19 w Polsce. Nadal nie wierzysz w pandemię? (SONDA)

Niestety długoterminowe prognozy dotyczące pandemii koronawirusa w naszym kraju nie są bardziej optymistyczneBadacze oszacowali jaki procent Polaków najprawdopodobniej zarazi się COVID-19 do końca marca 2021 roku. Te dane są naprawdę przerażające. 

Koronawirus: do końca marca zakazi się 54 proc. Polaków

“Dziennik Gazeta Prawna” opublikował prognozy autorstwa naukowców z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Wynika z nich, że do marca 2021 roku na koronawirusa zachoruje 54 proc. populacji Polski. 

Eksperci szacują też, że zarażenie COVID-19 przeszło już 1,6 mln Polaków. Dodają, że do końca grudnia dziennie wykrywanych będzie ok. 30 tys. nowych przypadków zakażenia. Twierdzą też, że zamknięcie szkół ograniczyłoby ten przyrost do 20 tys. zakażeń na dobę. 

Naukowcy są także zdania, że rzeczywista liczba zakażeń jest znacznie wyższa niż ta, o której mówią oficjalne statystyki - ma ich być nawet 9 razy więcejWedług matematyków w grudniu może to już być o 12 razy więcej. 

Zobacz również: „Widzę wojsko na ulicach”. Przepowiednia Jackowskiego na najbliższy tydzień

Polecane wideo

Protesty po zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Kobiety wyszły na ulicę
Protesty po zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Kobiety wyszły na ulicę - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.10.2020 00:11
ojejej!! Straszne rzeczy! ale to na podstawie tych testow, o ktorych nawet szumowski powiedzial, ze moga dac wynik falszywie dodatni? Bo te testy nie nadaja sie do diagnozowania covidu! Ile razy to powtarzac?! ile, az do ludzi dotrze?! Poczytajcie jak dziala ten test i dlaczego nie jest wiarygodny! Ludzie choruja bo taka mamy pore roku, a test wylapie wszystko, a przypisuja to covidowi! Lubicie statystyki? To dajcie nam statystyki ile osob zmarlo na raka dzisiaj! Ja wam powiem! okolo 300! TYle ludzi umiera codziennie na raka! Podobnie na zawal, a reszta na inne choroby! Przy tym covid, bez chorob wspoistniejeacych to kpina! Zwykla kpina!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie