Jak zrobić domowy żel antybakteryjny z dodatkiem lawendy?

Niezbędny gadżet naszych czasów w wersji DIY.
Jak zrobić domowy żel antybakteryjny z dodatkiem lawendy?
fot. Unsplash (rocknwool) & iStock (Anna Pismenskova)
19.10.2020
Wiktoria Sobocińska

Żel antybakteryjny to obowiązkowy kosmetyk dzisiejszych czasów. Każda z nas powinna mieć go w swojej torebce. Jako, że cena tego produktu znacznie wzrosła w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać go w domowych warunkach. Czego będziesz potrzebować?

Zobacz również: Jak wybrać odpowiednią maseczkę ochronną?

Jak zrobić domowy żel antybakteryjny?

Ten domowy żel antybakteryjny zrobisz wyłącznie z naturalnych składników. To sprawia, że może sprawdzić się nawet lepiej niż ten z drogerii. Wykonanie wcale nie jest trudne.

Na wypadek, gdyby z półek znów zniknęły produkty do higieny osobistej, możesz zrobić sobie własny zapas żelu DIY. Wystarczy opróżnić niewielką buteleczkę po mydle do rąk lub użyć pojemników przeznaczonych do przewożenia kosmetyków w podróży. Warto zawsze mieć go pod ręką.

Składniki:

  • 4 łyżki spirytusu
  • 200 ml żelu aloesowego
  • 1 łyżeczka gliceryny
  • 10 kropel lawendowego olejku eterycznego
  • witamina E

Żel aloesowy posiada działanie antybakteryjne, nawilża oraz pielęgnuje skórę. Można znaleźć go w wybranej drogerii. Drugim mocno odkażającym składnikiem jest spirytus (choć możesz zastąpić go zwykłym amolem). Olejki eteryczne są dostępne w sklepach zielarskich i możesz dowolnie je ze sobą mieszać. Lawenda ma działanie antybakteryjne i uspokajające. Z kolei witamina E zakonserwuje żel, przy okazji odżywiając Twój naskórek.

Wszystkie składniki umieść w przygotowanym pojemniku i mocno potrząśnij. Jako, że jest to żel domowej roboty, może się rozwarstwić. W takiej sytuacji powtórz czynność.

Gotowe!

Zobacz również: Exclusive: „Pandemia jest zmyślona. Nie wierzę w koronawirusa”

Polecane wideo

Na parkingu, w kuchni, na ulicy - najpiękniejsze śluby w dobie pandemii koronawirusa
Na parkingu, w kuchni, na ulicy - najpiękniejsze śluby w dobie pandemii koronawirusa - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie