Gwiazda Snookera gra z różowym lakierem na paznokciach. Tak Ronnie O'Sullivan zwraca uwagę na raka piersi

„To bardzo ważna sprawa. Zdecydowanie ważniejsza niż jakiś mecz snookera” - mówi sportowiec.
Gwiazda Snookera gra z różowym lakierem na paznokciach. Tak Ronnie O'Sullivan zwraca uwagę na raka piersi
Fot. Instagram.com (@ronnie.osullivan.fp)/Twitter.com (@ronnieo147)
16.10.2020

W naszym kręgu kulturowym uważa się, że malowanie paznokci jest zarezerwowane tylko dla kobietMężczyzna z kolorowym manicure uchodzi raczej za coś dziwnego czy nawet niestosownego. A gdy przyjrzeć się historii malowania paznokci okazuje się, że mężczyźni zdobili w ten sposób swoje dłonie już w starożytności, nawet 3 tys. lat p.n.e. W tamtych czasach różne kolory paznokci oznaczały przynależność do danej klasy społecznej. Z czasem męski manicure stał się tematem tabu. 

Zobacz również: Man-icure to coraz popularniejszy trend. Lansują go przystojni celebryci

Są jednak mężczyźni, którzy nic nie robią sobie z tej tabuizacji. Man-icure z dumą nosi m.in. Harry Styles czy Brooklyn Beckham, a swojego czasu z pomalowanymi paznokciami publicznie pokazywali się także Johnny Depp czy Brad Pitt. Teraz do grona mężczyzn z kolorowym manicure na paznokciach dołączyła prawdziwa legenda snookera – Ronnie O’Sullivan. Sześciokrotny mistrz świata w tej dziedzinie sportu ostatnio uczestniczy w rozgrywkach z różowym lakierem na paznokciach. W ten sposób sportowiec okazuje swoje zaangażowanie w związku z trwającym Różowym Październikiem. 

Ronnie O'Sullivan z różowymi paznokciami na Różowy Październik

Ronnie O’Sullivan aktualnie bierze udział w turnieju English Open. Na swoim pierwszym meczu Brytyjczyk pojawił się z paznokciami pomalowanymi na różowo. Jak wyjaśniał w rozmowie z mediami w ten sposób chce zwrócić uwagę na problem raka piersi, a także wspierać organizacje charytatywne działające na rzecz chorych. 

To bardzo ważna sprawa. Zdecydowanie ważniejsza niż jakiś mecz snookera. Chcę wyraźnie pokazać to w telewizji. Być może dzięki temu więcej facetów odważy się pomalować paznokcie na różowo! 

O’Sullivan wyznał, że manicure z okazji Różowego Października sprawił sobie w salonie. 

Muszę podziękować za to także mojej narzeczonej. To naprawdę bardzo mi się podoba. Będę go nosił przez cały tydzień. Nawet jeśli będę musiał iść udzielić wywiadów, nie zmyję go. Teraz już wiem, dlaczego kobiety tak lubią malować paznokcie. 

Co sądzicie o takim zaangażowaniu ze strony sportowca? Chcielibyście zobaczyć więcej mężczyzn otwarcie wspierających Różowy Październik? 

Zobacz również: Rak piersi dotyka także kobiety w młodym wieku. Oto objawy, na które powinnaś zwrócić uwagę

Polecane wideo

„Moje piersi przeszły na wcześniejszą emeryturę”. Pokazała się po podwójnej mastektomii
„Moje piersi przeszły na wcześniejszą emeryturę”. Pokazała się po podwójnej mastektomii - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.10.2020 17:29
Ronnie jest super :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.10.2020 14:33
Spoko,mi się podoba taka akcja. Jedyne co mi się nie podoba to że nie mówi się o tym że rak piersi dotyka również mężczyzn-mam taki przypadek w rodzinie:(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie