Oto, co dzieje się z Twoim ciałem, gdy nosisz stanik w złym rozmiarze

Nie czekaj, aż te problemy staną się permanentne.
Oto, co dzieje się z Twoim ciałem, gdy nosisz stanik w złym rozmiarze
Fot. Unsplash
18.10.2020

Dobranie idealnego biustonosza potrafi być nie lada wyzwaniem. Wielu kobietom trudno jednoznacznie stwierdzić, jaki jest rozmiar ich piersi i jaką bieliznę kupować. Właśnie dlatego każda kobieta powinna przynajmniej raz skorzystać z porad profesjonalnej brafitterki, która dokładnie zmierzy biust i ustali jaki rozmiar stanika będzie dla nas najbardziej odpowiedni. 

Zobacz również: Tatuuje sutki kobietom, które pokonały raka. Facebook zbanował jej zdjęcia

Niestety wiele kobiet bagatelizuje kwestię dobrze dobranego biustonosza. A to wielki błąd, ponieważ bielizna w nieodpowiednim rozmiarze nie tylko nie zapewnia nam wygody i odpowiedniego wsparcia piersi, ale też może przełożyć się na poważne problemy - zarówno natury estetycznej, jak i zdrowotnej. Co niedobrego dzieje się z twoim ciałem jeśli nosisz stanik w złym rozmiarze? 

Skutki noszenia stanika w złym rozmiarze

Fot. Unsplash.com

Skutki noszenia stanika w złym rozmiarze

Wgłębienia w ramionach 

To ślady i zagłębienia, które pojawiają się na ramionach jeśli twój stanik jest zbyt ciasny. Potrafią być bardzo bolesne i wywoływać uczucie sporego dyskomfortu. 

Otarcia skóry 

Zbyt ciasny stanik potrafi podrażnić także skórę, zwłaszcza okolice tuż pod piersiami. Najczęściej ma to związek z wpijającymi się w skórę sztywnymi fiszbinami. Okolice piersi są boleśnie otarte i zaczerwienione. 

Ból w piersiach 

Długotrwałe uczucie dyskomfortu spowodowane noszeniem źle dobranego stanika może przerodzić się w permanentny ból. Najczęściej mowa tu o ogólnej bolesności piersi albo o nagłym, ostrym bólu przeszywającym różne części biustu. 

Ból w plecach 

Ta przypadłość jest najczęściej związana z noszeniem zbyt małego biustonosza. Powoduje on zbyt duży nacisk na żebra i ramiona, a z czasem jest w stanie przerodzić się także w ból pleców. To problem, który często dotyczy kobiet o dużych biustach. 

Obwisłe piersi 

Taki scenariusz występuje gdy nosimy za duży i rozciągnięty stanik, który nie zapewnia piersiom odpowiedniego wsparcia. Z czasem tkanka piersiowa zaczyna się rozciągać, a w efekcie biust zaczyna przedwcześnie opadać. 

Zła postawa 

Ból wywoływany noszeniem stanika w nieodpowiednim rozmiarze może z czasem przerodzić się w problemy z postawą, zwłaszcza w garbienie się. Dzieje się tak, gdy niemalże bezwiednie chcemy ulżyć sobie w bólu i pochylamy ciało do przodu oraz zaokrąglamy ramiona.  

Zobacz również: Wyciągnięta bluzka i brak stanika. Najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić swoim piersiom na kwarantannie

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.08.2021 17:00
Bez stanika wygodniej, nic nie ciągnie, nie ciśnie i nie ociera a skóra oddycha. Cycki są fajne każdy lubi podziwiać ich piękne kształty jak najczęściej ❤️
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.10.2020 15:31
Panie z biustem jak kobieta ze zdjęcia nie muszą nosić żadnego stanika, chyba że to ozdoby.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.10.2020 10:21
No niestety. Kobiety często noszą za duży obwód i za małą miseczkę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.10.2020 09:06
ginekologiczne dziwk#
odpowiedz

Polecane dla Ciebie