Przykry efekt uboczny noszenia maseczki. Na szczęście jest na to sposób

Z nieprzyjemnym skutkiem łatwo sobie poradzić.
Przykry efekt uboczny noszenia maseczki. Na szczęście jest na to sposób
Fot. Unsplash (Ani Kolleshi)
14.10.2020

Kilka dni temu wróciliśmy do punktu wyjścia. Sytuacja epidemiologiczna robi się coraz bardziej poważna, dlatego rząd zdecydował o przywróceniu niektórych obostrzeń. Jednym z najbardziej widocznych i odczuwalnych jest obowiązek noszenia maseczki w przestrzeni publicznej.

Zobacz również: Jest duża szansa, że miałaś koronawirusa nie wiedząc o tym. Świadczą o tym te objawy

Przypomnijmy, że jesteśmy zobowiązani zasłaniać usta i nos już nie tylko w sklepach czy urzędach, ale także na ulicach. Wyjątkiem są parki, zieleńce i plaże, ale tam należy zachować dystans społeczny wynoszący przynajmniej 1,5 metra od drugiej osoby.

W praktyce oznacza to noszenie maseczki przez większą część dnia, jeśli tylko zdecydujemy się wyjść z domu. Lekarze stomatolodzy zwracają uwagę na przykry efekt uboczny.

maseczka

Skutki uboczne maseczek

Nie mówimy o popularnej teorii mówiącej o niedotlenieniu organizmu czy zwiększonym ryzyku grzybicy płuc, czego dotąd nie udało się udowodnić. Chodzi o mniej dotkliwy, ale jednak nieprzyjemny dla otoczenia skutek, jakim jest nieświeży oddech.

Gdy nosimy maskę, mniej pijemy, a co za tym idzie, nawodnienie naszego organizmu jest mniejsze. To z kolei może powodować nieświeży oddech

- alarmuje Christopher Lequart, stomatolog cytowany przez polsatnews.pl. Na szczęście jest na to sposób.

Zobacz również: „Jestem legalnym Polakiem i nie będę nosił kagańca”. Najgorsze historie o napotkanych antymaseczkowcach

nieprzyjemny zapach z ust

Nieprzyjemny zapach z ust

Stomatolog zaleca, by regularnie pić wodę, jeśli musimy nosić maskę przez cały dzień. Przypomina również, że ślina odgrywa strategiczną rolę w jamie ustnej, szczególnie jeśli chodzi o kondycję zębów. To ona ogranicza powstawanie próchnicy, neutralizując kwasy powstające w jamie ustnej po jedzeniu. Chroni także dziąsła, które - bez odpowiedniego nawilżenia - są bardziej narażone na stany zapalne

- czytamy.

Nawodnienie to absolutna podstawa, ale warto również regularnie myć zęby, unikać palenia papierosów i zdrowo się odżywiać. Jeśli mimo to przykry zapach nadal się utrzymuje - warto skonsultować się z lekarzem, bo jego źródłem może być próchnica, a nawet niezdiagnozowana cukrzyca.

Zobacz również: 7 zawodów, w których najłatwiej zarazić się koronawirusem

Polecane wideo

Jej uśmiech jest doskonały. Według facetów ma najpiękniejsze zęby na świecie
Jej uśmiech jest doskonały. Według facetów ma najpiękniejsze zęby na świecie - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 1) 20.11.2020 12:59
Nie należy nosić maski ponieważ to nie karnawał.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.10.2020 23:11
A ja to pieprze. Chodze juz w zimowych rzeczach, bo u mnie jest juz 5 stopni, czyli zimno. Wiec chodze w szaliku. Jakby policjant przyczepil sie, to powiem ze mam szalik. Pokazac, podciagnac na nos, odejsc i sciagnac z powrotem. Polecam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.10.2020 16:06
To jest nic w porównaniu z niedotlenieniem organizmu i truciem się tym co wydychamy. Maseczki szkodzą i taka jest prawda. Nie mówiąc już o tym, że ludzie ich nie zmieniają zbyt często.Oczywiście jak się założy na kilka, kilkanaście min nie zaszkodzi ale chodzenie w nich dłuższy czas może mieć straszne skutki.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 14.10.2020 12:55
Jest na to sposób - nie nosić maski. Proste.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.10.2020 12:28
Noszę maseczkę tylko w sklepach czy u lekarza. Na ulicy tylko wtedy kiedy zauważę pieski posłusznie służące władzy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie