Księżniczki Disneya po mastektomii. Włoski artysta przypomina o profilaktyce raka piersi

Alexsandro Palombo pokazał, że nawet superbohaterki nie są wolne od zagrożenia.
Księżniczki Disneya po mastektomii. Włoski artysta przypomina o profilaktyce raka piersi
fot. Instagram (instagram.com/alexsandropalombo)
09.10.2020

Od tygodnia przypominamy, że w tym miesiącu obchodzimy Różowy Październik, czyli okres świadomości raka piersi. Statystyki pokazują przerażające dane na ten temat. Brak odpowiedniej wiedzy i profilaktyki sprawia, że co roku w Polsce na nowotwór umiera nawet 6 tysięcy kobiet.

Zobacz również: Co symbolizuje różowa wstążka i jaka jest jej historia?

Głównym powodem jest zbyt późne wykrycie choroby. Dlatego o systematycznych badaniach powinnyśmy pamiętać przez cały rok. Aby utrwalić tę wiedzę, media, gwiazdy oraz artyści szeroko promują samobadania, regularną kontrolę i otwarcie o tym mówią, uciekając się do rozmaitych form.

Rak piersi: Księżniczki Disneya nago z różową wstążką

Do akcji postanowił przyłączyć się pewien włoski grafik, który stworzył zaskakującą wizję nagich księżniczek Disneya po mastektomii. Każda z nich ma na ciele szwy i trzyma symboliczną różową wstążeczkę. Plakaty pochodzą z kolekcji „Survivor” i możecie obejrzeć je poniżej.

Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa diagnozowana wśród kobiet. W początkowym okresie może nie dawać żadnych niepokojących sygnałów i jeśli zostanie wykryta odpowiednio wcześniej, jest uleczalna. Dlatego tak ważne jest przypominanie o profilaktycznych badaniach i kontrolach. 

Alexsandro Palombo przypomina o profilaktyce raka piersi

Październik to czas, kiedy media na całym świecie wykorzystują swoje zasięgi, aby ratować zdrowie kobiet. Alexsandro Palombo jest włoskim aktywistą, grafikiem i projektantem mody, którego znakiem rozpoznawczym są projekty dotyczące popkultury, przełamujące społeczne tabu.

W tym wyjątkowym czasie publikuje na swoim profilu plakaty księżniczek z bajek Disneya oraz innych postaci ze znanych kreskówek, aby pokazać, że nawet superbohaterki nie są wolne od tego zagrożenia

Polska poznała włoskiego artystę, kiedy z okazji 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau umieścił na plakacie rodzinę Simpsonów w roli Żydów. Księżniczki Disneya występowały już w jego pracach z podbitymi oczami, nagłaśniając w ten sposób problem przemocy domowej, na wózkach inwalidzkich i z innymi niepełnosprawnościami. 

Zobaczcie jego niesamowitą wizję!

Zobacz również: Księżniczki Disney'a jako Panny Młode. Niesamowita wizualizacja artysty

Polecane wideo

Powstała kolekcja pierścionków zaręczynowych inspirowana księżniczkami Disneya
Powstała kolekcja pierścionków zaręczynowych inspirowana księżniczkami Disneya - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Mx2 (Ocena: 5) 09.10.2020 00:57
Fajnie to wyszło. Podoba mi się, badajcie się dziewczyny regularnie. Młoda nie zawsze znaczy zdrowa. Wszystkiego dobrego życzy koleżanka po przejściach 😉
odpowiedz

Polecane dla Ciebie